SEREN SERENGİL VE YAŞAR İPEK AYRILIĞINDA SULAR DURULMUYOR

seren-serengil-yasar-ipek_16_9_1567404777

Geçtiğimiz Cuma günü cezaevinden çıkan Yaşar İpek, Seren Serengil hakkında tedbir kararı çıkarttı.

Yaşar İpek’in avukatı, müvekkili hapisteyken Seren Serengil’in Instagram hesabının Story’sinde yaptığı paylaşımlar ve katıldığı bir magazin programında söylediklerinden dolayı, Yaşar İpek tarafından Seren Serengil hakkında tedbir kararı çıkarıldığını vurguladı.

İşte Yaşar İpek’in çıkarttığı tedbir kararının belgesi…

 

 

NELER YAŞANDI?

Seren Serengil ile Yaşar İpek’in birlikteliği geçen sene büyük bir aşkla başlamıştı. Seren Serengil, geçen yıl Gülben Ergen hakkında konuşup, mahkeme kararını ihlal ettiği için 3 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Yaşar İpek o dönemde Seren Serengil’i bir an bile yalnız bırakmamış, hatta aşkları hapishane yolunda başlamıştı.

Seren Serengil ile Yaşar İpek’in boşanma kararı almasının ve aralarındaki olaylarının bu kadar büyümesinin sebebi ise, Seren Serengil’e göre eşinin kendisine şiddet uygulaması, Yaşar İpek’e göre ise, eşinin çocuk sahibi olabilmek için başka bir kadının mitokondrisini kullandığı iddiasıydı.

Seren Serengil, binbir zorlukla sahip olduğu bebeğini bu olaylar yüzünden kaybetti. Daha önce kocası hakkında ‘Uzaklaştırma, kendisiyle hiç bir şekilde iletişim kurmama ve konuşmama kararı’ çıkarttırmış olan Serengil, bebeğini kaybettikten sonra, Yaşar İpek’i mahkemeye şikayet edeceğini ve onu hapise attıracağını sosyal medya hesabından açıklamıştı.

Yaşar İpek, eşinin bebeğiyle ilgili sıkıntılı günler yaşadığı dönemde bir Youtube kanalına konuk oldu gelişmelerle ilgili düşüncelerini anlattı, konuştu. Seren Serengil’in avukatı, eşinin kocasının hakkındaki yasağa uymadığını belirterek şikayetçi oldu. Mahkeme de Yaşar İpek’in, daha önce alınan karara uymadığı için 3 gün hapis cezasına çarptırdı..

Metris cezaevine gönderilmeden önce bir kanalda yayınlanan magazin programına konuşan Yaşar İpek, şöyle dedi: “Hapishane yolunda başlamıştı bu aşk, hapishane yolunda bitiyor. Ben kimseye kızgın değilim, tek kızgın olduğum kişi kendim. Aşk olabilir mi artık, akla gelir mi böyle bir şey? Bu saatten sonra ölüsü ölüme, dirisi dirime. Hiç bulaşmamam gereken bir ilişkiye bulaşmışım.”

Riskli hamilelik döneminde eşi Yaşar İpek’ten şiddet gördüğünü itiraf eden Seren Serengil, 6 haftalık bebeğini kaybederek 4. kez düşük yaptı. Dördüncü kez bebeğini kaybetmenin üzüntüsüyle gözyaşlarına boğulan Seren Serengil’in yanında olan bir arkadaşı, onun gece bir oyuncak bebekle uyurken fotoğrafı paylaştı. Serengil’in bu görüntüsü ise yürek burktu.

Eşi Yaşar İpek ile zorlu bir boşanma süreci yaşayan Seren Serengil, bebeğini kaybetmesinin ardından bundan sonrası ile avukatının ilgileneceğini şu sözlerle duyurmuştu:

”Ben yeni ve tertemiz bir sayfa açıyorum annemden kendisini bu insanlara muhatap ettiğim için özür diliyorum gösterdiği sabır için teşekkür ediyorum… Kadına şiddetin en ağırını yaşadım çocuğumu kaybettim hayattan derslerimi aldım gidiyorum. Bundan sonrası avukatım @esennurezgi ve yüce yargıda…”

Seren Serengil’in sosyal medyada bir paylaşım ile ”Bundan sonrası avukatım ve yüce yargıda” demesinin üzerine Serengil’in avukatından şu açıklama geldi: ”Müvekkilim Sn Seren Serengil, eşinin psikolojik ve fiziksel şiddetleri yüzünden bebeğini kaybetmiş olup, bu vahim olaya sebep olan eşi Yaşar İpek hakkında yasal işlemler için Çağlayan Adliyesi’ndeyim.

Müvekkilim adeta cinayete maruz kalmış şekilde psikolojik şiddet uygulanarak bebeğini kaybetmişken annelik haklarını elinden alan eşi Yaşar İpek hala müvekkilime şiddet uygulamaktadır. Yaşar İpek ile ilgili tazyik hapsi talebinde bulunulmuştur.”

Yaşar İpek’in Serengil’e küfürler savurduğu olay ses kaydının ardından açıklama yapan İpek’in söylediklerini duyan Seren Serengil, yanıt vermek için sosyal medyadan açtığı canlı yayın esnasında fenalaşınca hastaneye kaldırılmıştı.

YAŞAR İPEK NELER SÖYLEMİŞTİ?

İpek, Serengil ile evliliklerini boşanma aşamasına getiren olayın eşinin hamilelik için denediği yöntem olduğunu itiraf etmişti. Serengil ile bir kez normal bir kez de tüp bebek denemesi yaptıklarını, ancak çocuk sahibi olamadıklarını söyleyen İpek, Serengil’in bu konuda da kendi ailesiyle ilgili ağza alınmayacak sözlerle tartıştığını söylemişti.

MİTOKONDRİ NAKLİ YAPTIRMIŞ

“Aşkın kazanması için çocuk yapmaya karar verdik” diyen İpek, Serengil’in “Mitokondri nakli” yaptırdığını öğrendiğini anlatmıştı. Bu gerçeği öğrenince beynimden vurulmuşa döndüğünü söyleyen İpek, “Kobay mıyım ben?” demişti.

“KOBAY MIYIM BEN?”

Yaşar İpek, ”O olayı duyunca buz kesildim. Benim soyuma başka bir soy karışacak. Sen benimle çocuk için mi evlisin? Kobay mıyım ben? Bana ‘Çocuğum olmazsa seninle evliğin bir anlamı yok’ dedi” ifadelerini kullanmıştı.

YANIT VERMEK İSTERKEN HASTANEYE KALDIRILDI

Serengil arkadaşlarıyla yemekteyken, Yaşar İpek’in kendisiyle ilgili iddialarını duyunca Instagram’dan yayın yapmış ve kocasının söylediklerinin doğru olmadığını belirtmişti. Yayın sırasında ağlayan ünlü isim ilerleyen saatlerde kendini kötü hissetmeye başlayıp hastaneye kaldırılmıştı.

KAVGA ANLARINI GİZLİCE KAMERAYA ÇEKTİ

Yaşar İpek’in kendisini dövdüğünü, hem fiziki hem de sözlü şiddet uyguladığını iddia eden Serengil, İpek’in şiddete meyilli olduğunu ispat etmek için evinde silah tuttuğunu itiraf ettiği anları gizlice videoya almıştı.

Ayrıca Yaşar İpek, bir dönem birlikte albüm çalışması yaptığı İsmail Tunçbilek’in annesini kaçırdığını da açıklamıştı. Serengil, videoları neden ifşa ettiğini ise şu sözlerle açıklamıştı: “Çok özür dilerim bunları yayınladığım için ama çocuk için eve geldiği yalan eşyaları bahane edip geldi.. Bunları yayınlamak zorunda bıraktı beni çünkü can güvenliğimden korkuyorum.”

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.