MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ’NDEN AKINCIYA : “HANÇER UMMADIĞIMIZ YERDEN GELDİ”

Erkan Akçay2

Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı’na yönelik açıklamaları üzerine biz dizi Tweet paylaşarak, “Sayın Akıncı bulunduğu makamı terk etmelidir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı’na karşı yaptığı açıklamanın gaflet, dalalet, basiretsizlik ve saygısızlık olduğunu vurgulayan MHP’li Akçay, “Bu açıklamalar kendisi için kara bir lekedir” şeklinde paylaşım yaptı.

Türkiye’yi terör örgütleriyle diyaloğa davet eden Akıncı’nın kendi davasına ne kadar yabancılaştığını, KKTC’nin haklarını temsil etmek ve savunmaktan ne kadar uzak ve aciz olduğunu gösterdiğini işaret eden Erkan Akyaç, “Sayın Akıncı bulunduğu makamı terk etmelidir” ifadelerine yer verdi.

Erkan Akçay, paylaşımının devamında şunları kaydetti: “Ne yani; 1974’te Türkiye Kıbrıs Barış Harekatını yapmak yerine Kıbrıs Türk’ünün katili EOKA teröristi darbeci Nikos Sampson’la diyaloğa geçmeliydi mi demek istiyorsun?

Terör örgütüne karşı tek bir cümlesi yok ama Türkiye’yi eleştiriyor.

Bu sözlerin mantıksızlığı, yanlışlığı ve haksızlığı bir tarafa, asıl acı olan Kıbrıs Türk’ünün haklı mücadelesini temsil eden bir makamda bulunan bir kişinin içinde bulunduğu vahim ruh halidir. Hançer ummadığımız yerden gelmiştir.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın Barış Pınarı Harekatını destekleyen açıklamaları tek tesellimiz olmuş, yüreğimizi serinletmiştir”

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.