MÜFETTİŞ, TUTUKSUZ YARGILANMA İSTEDİ

polis_mufettisi_gulay_cekici_telefonunun_sifresini_vermiyor_h30585_58970

Yargıtay Ceza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu ve Polis Müfettişi G. B. Ç.’nin avukatları Derviş Akter ile avukat Mustafa Algun hazır bulundu.    G. B. Ç.’nin avukatı Derviş Akter, müvekkilinin 18 Eylül’de tahkikat memurunun yargılanmaktan kaçabileceğine dair mahkemedeki beyanı dışında bir gerekçe olmadan iki ayı aşmamak üzere cezaevine gönderildiğini savundu.

Akter, tüm ailesi polis olan müvekkiline ikamet şartı getirilerek, teminatla serbest bırakılmasını talep etti. Savcı: Karar yerindedir     Savcı Behrat Mavioğlu, mahkeme kararının yerinde olduğunu beyan etti. Mavioğlu, zanlının tutukluluk süresince de dosyasının hazırlanacağını mahkemeye aktardı.    Yargıtay Ceza Mahkemesi, istinaf başvurusunun duruşmasını yapmak için 6 Kasım’a gün tayin etti.

Aleyhindeki suçlamalar ciddi G. B. Ç., yasadışı yollardan 341 bin 600 sterlin ve 160 bin TL nakit para temin etmekle suçlanıyor. G. B. Ç’nin, aleyhinde soruşturma olan bir şahısla görüşüp, polis baskınlarından korumak adına “rüşvet talep ettiği ve aldığı” iddialarıyla aleyhine dosya hazırlanıyor.    G. B. Ç., “Haksız Mal Edinme”, “Kamu Görevlisinin Rüşvet Talebi”, “Resmi Sırların İfşası”, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” ve “Kamu Görevlisinin Rüşvet Alması” suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

(Kıbrıs Gazetesi)

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.