“TAM TAKIM OLDUĞUMUZDA NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK”

315294

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig’in 9. haftasında İttifak Holding Konyaspor’u 5-1 yendikleri karşılaşmayla ilgili, “Tam takım olduğumuzda taraftarlarımıza neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir maç oldu.” dedi.

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ersun Yanal, kanat oyuncularının takıma katılmasının oyunlarını etkilediğini vurgulayarak, “Tam takım olduğumuzda taraftarlarımıza neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir maç oldu. Özellikle kanat oyucularımızın oyuna katkısıyla koştuğumuz yolda daha iyi gideceğimizi düşünüyorum. Fenerbahçe taraftarlarına bu yolda umut verdiğimizi düşünüyorum. Takımımız tamamlandığında daha iyi performans vereceğimizin en azından mesajını verdik. Bu yolda bu mesajı güçlendirerek devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Yaklaşık 6 maç kanat ve beklerimiz yoktu”

İttifak Holding Konyaspor’un Türkiye’de kapalı savunmayı en iyi yapan takımlardan biri olduğunu anlatan Yanal, “Disiplinlerinden dolayı bu sertliği uzun süre devam ettiren bir takım. Sezon başından bu yana eksik devam ettik. Birçok oyuncumuzu kullanamadık. Onlar döndükçe daha farklı oyunlar ortaya çıkacağının mesajını verdik. Rodrigues bunlardan birisi. Yaklaşık 6 maç kanat ve beklerimiz yoktu. Onlar katıldıkça ve performansları arttıkça alternatiflerimiz artıyor. Bugün sevindirici olan başka bir şey de farklı oyuncularımızın skora katkısıydı. Pozisyon da vermedik. Pozisyon vermediğimizde takımımızın çok daha kendine öz güveni olacaktır. Özetle henüz koşmasak da yürüdüğümüzün ayak sesleri en azından oyuncularımızın performasıyla ortaya çıkmış oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.