BİRİNE ŞANS DİĞERİNE ŞANSSIZLIK… BAHŞİŞLE GELEN LOTO TALİHİ…

comp-1572529160

Missouri, O’Fallon’da bir barda çalışan Taylor Russey, 19 Ekim’de bir Powerball piyango çekilişinde 50.000 dolar kazandı ama bu hikayenin aslı “Şansın böylesi!” dedirtecek cinsten.

Düzenli olarak Taylor’un çalıştığı barı ziyarete gelen bir müşterisi, loto biletini bahşiş olarak bıraktı. Barın kalabalık, işlerin yoğun olduğu bir gündü. Taylor’a bahşiş bırakmak yerine oynadığı şans oyununun kuponunu verdi.
Taylor ertesi gün bilete herhangi bir ikramiye çıkıp çıkmadığını kontrol etmek üzere bayiye gitti. Bilet makineye okutulduğunda ise genç kadın hayretler içinde kaldı: Çünkü hiç beklemediği kadar büyük bir ikramiye kazanmıştı. 33 yaşındaki Taylor Russey, 50 bin dolar yani yaklaşık 300 bin lira civarında bir ikramiye kazanmıştı.
New York Post gazetesine açıklama yapan Taylor, hayatında daha önce buna benzer bir olay yaşamadığını söylüyor.”Öylece bakakaldım. Elimdeki bilete baktım, makinenin üzerinde yazan ikramiyenin miktarına baktım. Bir daha bilete baktım. Kahkahalarla gülmeye, ardından da ağlamaya başladım!”
Genç kadın kazandığı 50 bin doları; sağlık sorunları, diş tedavisi ve yatırım amaçlı kullanmak istediğini söyledi. Bardaki işini ise bırakmayacağını açıkladı. Kazandığı miktarın, vergilerin çıkarılınca bir hayli azaldığını söyleyen Taylor, yine de çok mutlu. Taylor’a bahşiş olarak bu bileti bırakan adamın kimliği ise gizli tutuluyor.

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.