MALEZYA POLİSİ: “LOW KIBRIS’TA SAKLANMIYOR”

cf0aa7e0033ae88ffdc677ad111771b6

Malezya polisinden yapılan açıklamada, Jho Low’un Güney Kıbrıs’ta saklanmadığının belirtildiğini yazdı.

Habere göre Malezya polisi, Low’un bir adada gizlendiğini bildiklerini, ancak bu adanın Kıbrıs olmadığını kaydetti.

Malezya polisi ayrıca, Low’un farklı bir isimle Güney Kıbrıs’tan taşınmaz satın almaya çalıştığını ifade etti.

BAŞPİSKOPOS II. HRİSOSTOMOS: “LOW PARAYI GERİ İSTERSE VERMEYE HAZIRIM”

Öte yandan Politis gazetesi ise, Başpiskopos II. Hrisostomos’un neredeyse tüm kanallara açıklama yaparak kendini savunduğunu; olayın yalnızca bir işadamının teoloji okuluna yapmak istediği yardımdan ibaret olduğunu ve Low’un parayı geri istemesi halinde, vermeye hazır olduğunu söylediğini yazdı.

Habere göre II. Hrisostomos, Low’un kendisine verdiği 300 bin Euro’ya ihtiyacı olmadığını; ancak bu parayı öğrencilere burs olarak verebileceğini kaydederek, Kilise’nin işinin yalnızca din olduğunu düşünenlerin bunu unutmalarını, Kilise’nin yatırım da yaptığını belirtti.

RUM SİYASİ PARTİLER ELEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR… ANASTASİADİS HATA YAPILDIĞINI KABUL ETTİ

Gazete, bir başka haberinde ise, Rum siyasi partilerin vatandaşlıklarla ilgili eleştirilerine devam ettiğini ve bu konuda siyasi sorumluluk alınması gerektiğini vurguladıklarını kaydederken, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in de, sıkı şekilde denetlenmeyen yatırım programıyla ilgili hata yapıldığını kabul ettiğini söylediğini yazdı.

Habere göre Anastasiadis, bu meseleden siyasi menfaat elde edeceğini düşünenler varsa, hayal kırıklığına uğrayacaklarını da belirtti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.