HASAN ÇAKMAK, TÜYAP FUARI’NA KATILDI

76607521_10158061753999345_9064645262663745536_n

Gazeteci-yazar Hasan Çakmak bu yıl 38.’si düzenlenen İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’na katıldı.
Türkiye’nin en büyük sanat buluşması olarak kabul edilen TÜYAP Kitap Fuarı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yayınevileri ve edebiyat derneklerinin katılımıyla İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirildi.
Türkiye Oyun Yazarları ve Çevirmenler Derneği’nin (OYÇED) daveti üzerine Türkiye’ye giden Hasan Çakmak, OYÇED’in kitap standında İstanbullu sanatseverler için kitaplarını imzaladı.
TÜYAP Kitap Fuarı’nda geçtiğimiz aylarda okuyucu ile buluşan YOL isimli kitabının tanıtımını yapan Hasan Çakmak, İstanbul’da gördüğü ilgiden oldukça memnun olduğunu dile getirdi.
Kitap fuarı içerinde edebiyat ve sanat derneklerine ayrılan 12. bölümde kitaplarını imzalayan Hasan Çakmak, TÜYAP gibi Türkiye’nin yüzakı bir organizasyona davet edilmenin öneminin farkında olduğunu ve bu tür organizasyonların artarak devam etmesi gerektiğini vurguladı.
Hasan Çakmak İstanbul’da 38. TÜYAP Kitap Fuarı’na katılması haricinde birçok dernek ve basın kuruluşunu da ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretler sonrasında TÜYAP’a özel olarak çıkarılan gazete, dergi ve kitap eklerine söyleşiler veren Hasan Çakmak, TÜYAP’ın 10 Kasım’daki kapanış etkinliğine katıldı.
Hasan Çakmak İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı öncesinde Türkiye’de Ankara ve Antalya’da imza günleri ve kitap tanıtımlarına katılmıştı. Çakmak, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye yanında YOL kitabı için Kanada’nın Toronto ve İtalya’nın Roma şehirlerinde de bir dizi kültür sanat çalışması yürütmüştü.

BİMANŞET