“TEKNOPARK YATIRIMLARINA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

76616484_1512178808932601_2123134168433950720_o

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, ODTÜ KALKEV ve Mersin Teknopark heyetlerini kabul ederek görüştü.
Görüşmede, KKTC’de teknopark konusunun gelişimi ele alındı.
ODTÜ Teknopark KALKEV ile işbirliği yapacak olan Mersin Teknopark’la teknoparkların geleceğini konuştuklarını ifade eden Taçoy, tecrübelerinden nasıl fayda sağlanabileceklerini konuştuklarını anlattı.
Taçoy, teknoparka dahil farklı şirketlerle bir araya geldiklerini belirterek, söz konusu şirketlerin ODTÜ KALKEV’e dahil olarak KKTC’de yatırım yapmayı istediklerini söyledi.
Yatırımcı şirketlerin yatırım ortamına ilişkin bir takım beklenti ve talepleri olduğuna işaret eden Taçoy, bu yönde ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.
Bakan Taçoy, teknoparkların geleceğin önünü açacak yatırımlar olduğuna vurgu yaparak, KKTC’de bu konuda yeterli altyapıya sahip birçok üniversite bulunduğunu kaydetti.
Teknoparkların desteklenmesi ve oralardan çıkacak ürünlerin ileriye götürülmesinin taşıdığı öneme değinen Taçoy, bu konudaki yatırımcıların iş yapabilirliğini sağlamak hedefinde olduklarını söyledi.
Taçoy, teknoparklar konusunda hem yatırım hem de çalışma aşamasında gereken her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

BİMANŞET