ELAM MENSUPLARI KKTC BAYRAĞI YAKTI

bayrak yakma

Birleşmiş Milletler temsilcisi Berlin buluşması öncesinde Kıbrıs’ta liderlerle görüşürken, Rum tarafında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü bahanesiyle KKTC bayrakları yakıldı.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde özellikle dün Lefkoşa’da yapılan çeşitli etkinliklerle, KKTC’nin kuruluşu protesto edildi.

Aşırı sağcı ELAM örgütü ile sol kanatta yer alan siyasi parti AKEL, dün Türk düşmanlığı çerçevesinde buluştu.

Fileleftheros gazetesi üç ayrı kınama etkinliğinin yapıldığı Lefkoşa’da Okullar Bölgesi’nde Rum öğrenci birliklerinin gösteri düzenlediğini yazdı.

Ledra Caddesi’nde EFEM ve Ledra Palace kapısında ise ELAM örgütü benzer protesto gösterileri yaptı.

ELAM, KKTC BAYRAĞI YAKTI… Rum tarafında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü bahanesiyle KKTC bayrakları yakıldı.Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde özellikle dün Lefkoşa’da yapılan çeşitli etkinliklerle, KKTC’nin kuruluşu protesto edildi.Aşırı sağcı ELAM örgütü ile sol kanatta yer alan siyasi parti AKEL, dün Türk düşmanlığı çerçevesinde buluştu.

BiManşet paylaştı: 16 Kasım 2019 Cumartesi

Özellikle ELAM’ın gösterilerinde Kıbrıs Türklerine yönelik ağır hakaretler dile getirildi.
Ellerinde Yunan bayrakları ile ve askeri disiplin içerisinde yağmura rağmen gösteriye katılan ELAM mensuplarıtaşıdıkları pankartlarla Türk düşmanlığı sergiledi.

Küfür ve hakaretlerde hızını alamayan ELAM mensupları protestolarını daha da ileriye taşıyarak KKTC bayrağı yaktı. Gösterileride ELAM mensupları önceden yanıcı madde döktükleri KKTC bayraklarını sloganlar eşliğinde ateşe verdi.

Öte yandan Rum Yönetimi’ndeki siyasi yelpazede sol kanatta yer AKEL partisi de kuruluş yıldönümünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni protesto etti.

Haravgi gazetesi AKEL’in, Güney Lefkoşa’daki Orfea bölgesinde kınama etkinliği düzenlediğini yazdı.
AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, etkinlikte yaptığı konuşmada, KKTC’nin ilanını kınamak için her yıl Orfea bölgesinde toplandıklarına dikkati çekerek, darbe, “işgal” ve de ardından KKTC’nin ilanının ülkenin “yaraları” olduğunu iddia etti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.