“YOKSA BU SEÇİM İÇİN DENKTAŞ’A ŞANTAJ MI ? “

milletvekili-ferdi-sabit-soyer-oktay-kayalp-nefret-icinde-44113

Eski Başbakan ve CTP eski Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Serdar Denktaş hakkında son günlerde ortaya atılan iddialarla ilgili yorumlarda bulunarak, bunun Denktaş’ın olası bir Cumhurbaşkanlığı adaylığının önüne geçmek için şantaj olduğunu ileri sürdü.

Soyer, Twitter hesabı üzerinden yaptığı yorumlarda, ‘Serdar Denktaş, 60 dönümü oğluna verdi haberimiz olmadı etik değil’ diyenlerin tavırları hangi etik değere sığar? ‘Teftiş Kuruluna verdik, rapor çıkacak ve değerlendirip işlem yapacağız’ diyorlar. Etik diyenlerin yargısız infaz yapmaları etik mi? Yoksa bu Cumhurbaşkanlığı seçimi için Serdar Denktaş’a şantaj mı?” diye sordu.

Yorumların devamında “Amaç açık. Serdar Denktaş’ı adaylıktan caydırmak, ya sessizliğe boğmak ya şantajla desteğini almak.  Sen rapor hazırlanması için görev verdim diyeceksin, sonra rapor sürecinde basın üstünden kanaat yaratma işine gireceksin.  Serdar Denktaş’ın başına kılıcı astın. Tavra göre rapor arama işi dersem ne olur?” dedi.

Denktaş’a, yakın geçmişte yaşananları da işaret eden Soyer, “Serdar Denktaş yakın geçmişe bakmalı. Rahmetli Rauf Raif Denktaş onca yaşanmışlıktan sonra, Derviş Eroğlu’nu 2010 seçimlerinde destekledi.  Kendisine de DP’ye de zarar geldi. Yuttular kendilerini. Öfke ile UG işine girdi. Kısa zaman için avantajı oldu ama sonra UG, DP’nin ‘lukkosu’oldu. Şimdi şantaja boyun eğerse guguk olur” diye yazdı.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.