KAMU SEN’DEN FİDAN DİKMEN ETKİNLİĞİ

78362683_814783125618042_3541544880259989504_o

Kamu Sen’in hafta sonu Hamitköy’de yaptığı fidan dikme etkinliğine vatandaşlar akın etti. Fidanlara ilk can suyunu veren Kamu sen Genel Sekreteri Özgür Kıdrışlıoğlu; “Hedefimiz burayı Lefkoşalı’nın hafta sonu gidip zaman geçirebileceği bir orman haline dönüştürmek” dedi.
Diktikleri 280 fidanı bu ormanın ilk etabı olarak gördüklerini söyleyen Kıdrışlıoğlu, “Bu ormanın içine yürüyüş parkuru ve park yaparak, halkımıza vakit geçirebilecekleri bir ortam sağlamak istiyoruz. Hem doğaya katkı sağlayıp, hem de Lefkoşalı’nın zaman geçirebileceği bir Park Ormanı yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Geçtiğimiz yıllarda düzenledikleri etkinliklerle 750 fidanı daha doğaya kazandırdıklarını hatırlatan Kıdrışlıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Geçen hafta düzenlediğimiz etkinlikle 280 fidanı daha dikerek doğa ile kavuşturduk. Gelecek nesilere daha yeşil bir Kıbrıs bırakabilmek için küçük de olsa küçük bir katkı sağlamaya çalıştık. Verimsiz toprağı bulunan arazinin düzenlenmesi, verimli toprak taşıması gibi 2 aylık süren işlemlerle verimli toprağın oluşmasını sağladık. Bizlere destek sağlayan, arazinin düzenlenmesi ve fidan temini konularında yardımlarını esirgemeyen Orman Dairesi müdürü Cemil Karzaoğlu, Ağaçlandırma Şube Sorumlusuna ve bölge sorumlusuna, Fidanları sulama konusunda destek sağlayan LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya, fidanların dikimini sağlayan Kamusen Yönetim Kurulu üyeleri ve kamu sen üyeleri ailelerine, dışarıdan gelip katkı sağlayanlara Kamusen ailesi olarak gönülden teşekkürlerimizi sunarız.”

BİMANŞET