KAYA ÇİLİNGİROĞLU’NDAN NAFAKA AÇIKLAMASI

iki-kez-evlenip-bosanan-kaya-cilingiroglu-ndan-12695778_6881_amp

Aslı Şafak’ın sunduğu “İşin Aslı” programına konuk olan Hülya Avşar’ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu, kadın hakları ile igili sorulan sorulara ilginç cevaplar verdi.

“ERKEK DE EZİYET ÇEKİYOR”

Bugüne kadar iki kez evlenip boşanan, kamuoyunda sadece kadınlara haksızlık yapılmadığına dikkat çeken Çilingiroğlu, nafakaya bakış açısıyla dikkat çekti. Kadınlar kadar erkeklerin de şiddet gördüğünü savunan Çilingiroğlu, “Bir kadının erkekten daha az ezildiğini düşünmüyorum. Erkeğe tecavüz eden yok mu bu ülkede? Erkek de eziyet çekiyor. Adam mesela evlilik yapıyor, boşanmak istiyor. Karısına ‘Bırak beni gideyim’ diyor. Bu sefer eşi ‘Sen bana bu kadar para vereceksin’ diyor. Bu nafaka ne abi?” diye konuştu.

“KADINLARDAN AZ ÇEKMEDİM”

Çilingiroğlu, “Siz kadınlardan ne çektiniz Kaya Bey” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kadınlardan az çekmedim. Şunu demek istiyorum; ‘Nafaka ne?’ Ben zaten çocuğumun bütün giderlerini karşılayacağım. Gideceksin bir adamla birlikte olacaksın, yiyeceksin içeceksin, parayı ben vereceğim! Ben çocuklarımın giderlerini karşılıyorsam kadına niye para vereyim?” TRT Spor’da yorumculuk yapan Kaya Çilingiroğlu, “Çok param yok, memur maaşıyla yaşıyorum. TRT’den maaşım var. Doğru işleri yanlış zamanlarda yaptım” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.