1 NİSAN’A KADAR CHARTER UÇUŞLAR DURDURULDU

TATAR BASBAKANLIKK

Başbakan Ersin Tatar, Bakanlar Kurulu toplantısının ardında hükümet alınan tedbirleri açıkladı.

Türkiye’den ilaçlama için ekiplerin de geleceğini belirten Tatar, alınacak tedbirleri şöyle açıkladı:

1- Milli Eğitim Bakanlığından onaylı tüm okullar, Kreş ve üniversiteler dahil olmak üzere, 15 Mart 2020 Pazar gününe kadar tatil ilan edilmiştir. Bu tatil süresince, oluşturulan teknik ekiplerce tüm okul binaları ve öğrenci taşıma araçları
2- Çocuk festivalleri, çocuk ve gençlik kampları ve tüm okul müsamere ve müsabakaları 15 Mart 2020 tarihine kadar yasaklanmıştır.
3-Güney Kıbrıs’tan, ülkemizde turistik gezi, ayin ve benzeri maksatlarla 10 kişiyi aşan otobüslerle gerçekleştirilecek toplu geçişler 15 Mart 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.
4-Koronavirüsü teşhisi konmuş bulunan turistlerin konaklamış oldukları otellerdeki karantina uygulaması devam etmektedir. Karantina, durumun seyrine göre, peyder pey kaldırılacaktır.
5-Sağlık Bakanlığı ve sivil savunma ekiplerince oluşturulan özel ekipler tüm gümrük geçiş noktalarını dezenfekte etme faaliyetine başlamıştır.
6- Gazimağusa Belediyesi Gazimağusa ilçe sınırlarında bulunan tüm turistik ve ören yerlerini dezenfekte etme faaliyetine başlamıştır.
7- 1 Nisan tarihine kadar ülkemize yurtdışından yapılacak Almanya ve Fransa çıkışlı Charter Uçuşlar geçici olarak durdurulmuştur.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.