ATAOĞLU: “İNGİLTERE’DEKİ GÜCÜMÜZÜ KULLANMALIYIZ”

ataoglu-londra-temaslari_(2)

Londra’da temaslarda bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Enfield Belediye Başkanı Nesil Çalışkan’la görüştü.

Enfield Belediyesi’nde gerçekleşen bir saatlik görüşmede Çalışkan, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Görüşmede Enfield Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çetinkaya ve Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Başkanı Nafiya Horozoğlu da hazır bulundu.

DP’den yapılan açıklamaya göre, Ataoğlu, bugün İngiltere Kıbrıs Türk Vakfı, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi ve KKTC Londra Temsilciliği’yle de ayrı ayrı görüşecek.

ATAOĞLU: “GAİLEMİZ MEMLEKETİMİZ, GENÇLERİMİZ”

Ataoğlu, İngiltere’de çok sayıda Türkün yaşadığına dikkat çekerek siyasi gücün kullanılarak Brexit süreci sonrası Kuzey Kıbrıs’la olan ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Direkt uçuşların başlaması için baskı kurulması, iş imkânlarının artırılması için neler yapılması gerektiği konusunda çalışmalar yürütülmesinin önemine değinen Ataoğlu, Kıbrıslılar ile İngilizlerin birbirine yabancı olmadığını, tarihi geçmişi olduğunu belirtti.

Ataoğlu, lobicilik faaliyetleri, Kuzey Kıbrıs’ı tanıtım etkinlikleri, gençlerin bu işlerin parçası olması için çalışılması gerektiğini söyleyerek, Londra’da Kıbrıs Türk gençliğinin Kuzey Kıbrıs’ı tanıması, kültürünü yerinde görüp, tanıyabilmesi için daha önce başlatılan projenin devamının sağlanmasının önemine değindi.

KKTC’ye direkt uçuş olmadığını, buna rağmen turist sayısının fazla olduğunu ifade eden Ataoğlu, Turizm Bakanlığı döneminde, Türkiye’yle ortak çalışmaları olduğunu, turizmi 12 aya yaydıklarını söyledi.

Ataoğlu, turistlerin otellerde kapalı kalmadığını, KKTC kültürünü tanıması için organizasyonlar düzenlendiğini, esnafın da kazanç sağlamasına destek olduklarını belirtti.

“Gailemiz memleketimiz, gençlerimizdir” diyen Ataoğlu, Londra’daki Kıbrıslı Türk gençlere sahip çıkmak istediklerini söyledi.

BİMANŞET