MERKEZİ CEZAEVİNDE AÇIK BAYRAMLAŞMA YAPILACAK

CEZAEVİ

Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlıyor. Bayram, 4 gün sürecek.

Merkezi Cezaevinde 4 gün boyunca açık görüş yapılacak. Mahkumlar aileleri ile birlikte yemek yeyip görüşebilecek.
Maske zorunluluğu olacak görüşmelerde, sosyal mesafe kurallarına da uyulacak.
09.00-12.00 ve 13.00-16.00 saatleri arasında 4 gün boyunca 2 periyot şeklinde gerçekleştirilecek görüşmelerde, 1. Gün ağır ceza, 2. Gün ilk periyot ağır ceza, ikinci periyotta hafif ceza, 3. Gün ilk periyot hafif ceza, ikinci periyot hükümsüz, 4. Gün de sadece hükümsüz tutuklular aileleriyle bir araya gelecek.
Merkezi Cezaevi’nden yapılan açıklama şöyle:
“Kurban Bayramı dolayısıyla Merkezi Cezaevi’nde bulunan mahkum ve tutuklular 31 Temmuz – 2 Ağustos tarihlerinde 09:00 ile 16:30 saatleri arasında önceden düzenlenen programa uygun olarak yakınları ile açık görüş yapabileceklerdir.
İçişleri Bakanlığı Merkezi  Cezaevi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya Açık Görüş’e gidecek ziyaretçilerin; Cezaevleri Tüzüğü’nün 119 (5)’inci maddesi uyarınca; tutuklu ve hükümlüler tarafından daha önce cezaevi müdürlüğüne bildirilmiş olan isimler olmak üzere, toplam 5 kişiyi aşmayacak şekilde ziyaret yapabilir.
Açık Görüş ziyaretleri, Merkezi Cezaevi idaresi tarafından düzenlenen program kapsamında 09:00  16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup, Bir ziyaretçinin toplam görüşme süresi 3 saati aşmayacak şekilde olacaktır. Ziyaret gerçekleştiricek olan mahkum ve tutuklu yakınlarının maske takmaları zorunlu olup, ziyaretçilerin kendini tanıtıcı belge taşımaları ve götürülecek olan yiyeceklerin ziyaret esnasında tüketilebilecek şekilde kısıtlı olması gerekmektedir.”

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.