TAÇOY, UBP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY MI?

TAÇOY

Ekonomi ve Enerji Bakanı, UBP Milletvekili Hasan Taçoy, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Kıbrıs Türk halkının haklarının korunması gereken bir seçim olduğunu belirterek, “Bunu yapabilecek olan tek kurum da UBP ve Ersin Tatar’dır “ dedi.
UBP’den yapılan açıklamaya göre, TV Güneş’te “Parantez” programına katılan Bakan Taçoy, Cumhurbaşkanlığ seçimini ve gündemi değerlendirdi.

“Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlığına aday mısınız?” şeklinde yöneltilen bir soru üzerine Taçoy, “Kurultay yok. Böyle bir seçim yok. Olduğu zaman Allah kerim. Bizim genel başkanımız var, Başbakandır ve adaydır. Önemli olan bunun başarılmasıdır. Bu başarıldıktan sonra boşluk doldurulur, bunu yapacak çok insan var. Kimsenin kuşkusu olmasın, farklısı yaşanmaz. Bizim siyasi vizyonumuza hitap eden hal ve hareketi siyasi yaşama aktarırız” şeklinde yanıt verdi.

“TÜRKİYE SEÇİMLERE MÜDAHİL Mİ?”
Türkiye’nin seçime müdahil olup olmadığı ile ilgili bir soru üzerine Taçoy “Türkiye seçimlere müdahil değil. Geçen dönem müdahil miydi? Bana sorarsınız müdahildi. Bir adayı destekliyordu. Tahmin etmediği biri seçimi kazandı. Türkiye için bu seçim tabi önemli. Sayın Akıncı’nın seçilmesinde Türkiye’nin faktörü var. Olumlu veya olumsuz. Suçlamaysa suçlama. Arkasına saklanmıyorum. Bugün müdahale var mı? Ben Kıbrıs aşığı, Kıbrıs’ta mücadele eden TMT’nin uzantısı UBP aşığı, bu duyguyla böyle bir şeyin olmadığını iddia eder ve söylerim.”dedi.

BİMANŞET