SEÇİMDE MAHKEME PERSONELİ EK MESAİ YAPMAYACAK MI?

SEÇİM SANDIK

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, Şubat ayında ek mesai çalışan Mahkemeler personelinin ek mesai ödeneklerinin hala ödenmediğini açıkladı.

Bengihan, 4 Eylül Cuma gününe kadar ek mesai ödeneklerinin ödenmemesi halinde 11 Ekim Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Mahkemeler personelinin ek mesai yapmayacağını söyledi.

Açıklama şöyle

26 Nisan 2020 tarihinde yapılması gereken fakat Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri hazırlıkları için Şubat ayında ek mesai çalışan Mahkemeler personelinin ek mesai ödenekleri hala ödenmemiştir.

Kamu Görevlileri Yasası’nın 27. Maddesinin 4. Fıkrası ek mesai ödeneklerinin en geç bir ay içinde ödenmesini emretmesine rağmen altı ay geçmiş olmasına ve defalarca söz verilmesine rağmen verilen sözler tutulmamıştır.

UBP-HP Hükümetinin yasa tanımaz ve gayrı ciddi tutumunu şiddetle kınar, 4 Eylül Cuma gününe kadar ek mesai ödeneklerinin ödenmemesi halinde 11 Ekim Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Mahkemeler personeli ek mesai yapmayacaktır. Bu konuda doğacak sorunlardan çalışanların ve sendikamızın sorumlu olmayacağını belirtir, yetkilileri göreve davet ederiz.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.