DERSANE, ETÜD VE KREŞLER AÇIK KALMAYA DEVAM EDECEK

eohd-denetim-5

Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yaklaşık 4 saat süren toplantı sonrasında basına yaptığı açıklamada, bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında ülkeyi ve dünyayı etkisi altına alan Covit 19 salgınıyla ilgili bir takım ek tedbirlerin alındığını söyledi.

Eğitimle ilgili alınan kararları da açıklayan Kudret Özersay, ülkede dün itibarıyla yüz yüze eğitime başlayan okul öncesi, ilkokul 1 v 2. sınıfların eğitime sıkı bir tedbir ve denetimle devam etmesine karar verildiğini söyledi.
Öte yandan, bunun dışında kalan ister özel okul, ister devlet okullarında olsun eğitimin 1 Ekim tarihine kadar başlamamasına karar verildiğini ifade eden Özersay, o güne kadar alınacak başka ilave tedbirlerle 1 Ekim tarihi geldiğinde eğitime yeniden başlanması düşüncesinde olduklarını aktardı.
Eğitimin yapılmaması değil, sadece 1 Ekime kadar bazı düzeylerde eğitime ara verilmesi yönünde bir karar aldıklarına dikkat çeken Özersay, 1 Ekim’den itibaren eğitime başlanması için bazı ilave tedbirlerin de bugünkü toplantıda ele alındığını kaydetti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.