KAR-İŞ: “1 KASIM’A KADAR TAŞIMACILIĞA DEVAM”

EjojCb5XkAIsjT6

Kar-İş Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Topaloğlu yaptığı açıklamada, Koronavirüs salgınının ülkemizde patlak verdiği Mart ayından bu yana taşımacıların evlerine ekmek götüremediğini anımsatarak, yeniden başlayan eğitim ve öğrenim döneminde çocuklar ve velilerin mağdur olmaması adına, süresiz olarak başlatmayı açıkladıkları araçlı eylemi askıya aldıklarını duyurdu.

Bugün, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın daveti üzerine, Bakanlık Müsteşarları’nın da katıldığı bir toplantıya davet edildiklerini aktaran Topaloğlu, “Grev kararımıza rağmen bu toplantıya, taşıyacağımız çocuklar ve değerli üyelerimizin sorumluluğuyla katıldığımızın altını çizmek isterim. Toplantıda, bize yapılan teklif; mağdur olacak olmamıza rağmen, 1 Kasım’a kadar taşımacılığa devam etmemiz yönünde olmuştur. Bu kapsamda bizlere, ek bir protokol imzalanması yönünde teklif sunulmuştur” dedi.

Mağduriyetleri ortadan kaldırmak ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi herhangi bir siyasi malzemeye alet olmamak adına, 1 Kasım’a kadar büyük bir fedakarlık göstererek, söz konusu protokole imza atmayı kabul ettiklerini bildiren Topaloğlu, söz konusu protokolün, yarın saat 09.30’da imzalanacağını söyledi.

“YAPILAN FEDAKARLIK ÜLKEMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN…”

Topaloğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Lakin şunun vurgulamak isteriz ki, bu protokolü; 1 Kasım 2020 tarihi itibariyle taleplerimizin kabul görüleceği sözüyle imzalamayı kabul etmiş durumdayız.

Kar-İş, üyeleriyle birlikte bu bir ayı, büyük fedakarlıklarla aşacaktır ve bu fedakarlıklar, siyasiler için değil; ülkemiz için, çocuklarımızın mağdur olmaması için verilecektir.

Bizler Kar-İş olarak, müzakere masalarından asla kaçmadık ancak üyelerimizi ve taşıyacağımız çocuklarımızı mağdur edecek her teklifi de geri çevirdik…

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.