“TATAR İSTİFASINI 19 EKİM’DE BANA VERECEK”

ÖZERSAY

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, Kıbrıs Postası TV’de Gökhan Altıner’in sunduğu “Sabah Postası” programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

“Artık son düzlüğe girdik, moralimiz çok iyi, bunu samimiyetle söylüyorum” diyerek sözlerine başlayan Özersay, “Kendimize güvenmeliyiz. Kıbrıslı Türkler artık her şeyin farkında. Kim, hangi şovu yaparsa yapsın, insanların artık gözü açıldı. Herkes artık her şeyin farkında” ifadelerini kullandı.

“KENDİ SEÇİM KAMPANYASINI YÜRÜTEN KİŞİ, OLAYLARIN ORTASINDA”

Başbakan ve UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’ın son bir haftadır, devletin kurumlarını yok sayan adımlar attığını ifade eden Özersay, şöyle devam etti:

“Ersin Tatar maalesef seçim için devletin kurumlarını yok sayıyor, her şeyi bir kampanyaya çevirmeye çalışıyor, istismar etmeye çalışıyor. Kendi seçim kampanyasını yürüten kişi, olayların ortasında duruyor. Atılan adımları seçim malzemesi olarak kullanıp insanların kararını değiştirebileceğini sanıyor…”

“BUGÜNKÜ FOTOĞRAFIN SORUMLUSU, TATAR VE YAKININDA OLDUĞUNU SANDIĞI KİŞİLERDİR”

Seçmenin Tatar’a oldukça tepkili olduğunu ifade eden Özersay, “Tatar bunu Pazar günü yaşarak görecek. Türkiye Cumhuriyeti’ni yanlış yönlendirmiştir. Bugünkü fotoğrafın sorumlusu, Tatar ve yakınında olduğunu sandığı kişilerdir” şeklinde konuştu.

Tatar’ın, devlete inandığını söylediğini ancak devletin kurumlarını yok saydığını belirten Özersay, “Yazıktır, günahtır” dedi.

“TATAR İSTİFASINI HÂLÂ VERMEDİ, 19 EKİM’DE BANA VERECEK”

Koalisyondan ayrıldığını söyledikten sonra Tatar ile görüşmediğini ifade eden Özersay, “Devlet ilişkilerinde, hükümet ortağı koalisyondan çekildiği zaman, bir diğer ortak gidip Cumhurbaşkanı’na istifasını verir. Tatar hâlâ vermemiştir ve belli ki vermeyecek. Vatandaş destekler ve göreve gelirsem, mademki şimdi vermiyor, 19 Ekim sabahı istifasını bana verecektir” şeklinde konuştu.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.