“BAKANLIK İSTİFALARI GELMESİ GEREKİR”

TATAR

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, UBP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Ersin Tatar, Kanal T’de canlı yayına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hükümetin istifa etmediğini yineleyen Tatar, bakanlık istifalarının kendisine gelmesi gerektiğini söyledi.

Kendisine yönelik ilginin her geçen gün arttığına değinen Tatar, “Her yerde bu coşkuyu, heyecanı görüyorum. O kadar spekülasyon, o kadar karışık bir hava var ki. Ersin Tatar 2. tura kalmayacak dediler, birinci geldik. İnsanlarımız moral buldu. Şimdi istikrarı savunan Ersin Tatar her yerde…  Bir umut doğdu. Daha güzel bir gelecek umudu doğdu.” dedi.

Tatar şöyle devam etti:

“Benim kimseyle bir kavgam yok. Bir meselem yok. Ben herkesle iyi geçinen bir insanım. Beni herkes tanır. Bana en sert eleştiriyi yapanlara dahi saygı ve hoşgörü duyarım.  Demokrasiye inanırım. Demokratım.   Herkese saygılıyım. Ben halkımı seven birisiyim. Halkımın her kesimine; solcusu, sağcısı bana düşman olanla, bana haksızlık yapanla herkesle iyi ilişkiler içerisinde oldum ve bütün halk beni tanır. Eğer ellerini vicdanlarına koyarlarsa Ersin Tatar’ın herkesle iyi olduğunu herkese hoşgörü gösterdiğini her türlü haksızlığa uğramasına rağmen  bugünlere gelmiş bir insanım. Halk takdirini kullanacak. Gerçekten herkese kucak açan,  bu ülkede istikrarı, Türkiye ile olan ilişkileri savunacak, dünyaya sesimizi en iyi şekilde duyuracak bir siyaset adamı olduğuma inanırım. Her geçen gün halkın büyük kesimleri de bunu görüyor. Çok mutluyum. Gerçekten kazanacağım belli olmuştur diye düşünüyorum.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.