ARIKLI, DENKTAŞ İLE NE KONUŞTU ?

ERHAN ARIKLI

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş ile bir araya geldiğini aktardı.

“Azınlık hükümeti” tartışmalarının gündemde olduğu günlerde Serdar Denktaş için “Onun oyuncağı olacak değiliz” gibi ifadeler kullanan Erhan Arıklı, iletişim kaynaklı bir sorundan ötürü yanlış anlaşılma olduğunu söyledi.

Denktaş’ın Ersan Saner’e kullandığı “Azınlık hükümeti kur, DP ve YDP de dışarıdan desteklesin” ifadelerinin ‘tavsiye’ nitelikli bir cümle olduğunu ‘şart koşulmadığını’ anladığını aktaran Arıklı, Denktaş ile aralarındaki yıllanmış dostluğa işaret ederek, “Doğrudan iletişim kurmakta büyük fayda var” dedi.

Arıklı’nın paylaşımı şu şekilde:

“Dün akşam Serdar Denktaş ile bir araya geldim. Onu dinlediğimde, bana ulaşan bazı bilgilerin eksik, bazı bilgilerin ise yanlış olduğunu bizzat onun ağzından dinleyerek öğrendim…

Serdar Denktaş’ın Ersan Saner’e; “Azınlık Hükümeti kur. DP ve YDP de dışarıdan seni desteklesin” sözünün bir tavsiye olduğu, şart olmadığını anladım.

Serdar Denktaş ile aramızda uzun yıllara dayanan bir dostluk var.

Demek ki dostların aralarındaki iletişimi doğrudan kurmalarında büyük fayda var…”

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.