ERHÜRMAN, HÜKÜMET KURMA GÖREVİNİ ALDI

ERHÜRMAN SARAY

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan devraldı.

Bugün Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner’in hükümeti kurma çalışmalarının sonuçsuz kalması nedeniyle görevi sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a iade etmişti.

CTP Genel Başkanı Erhürman’a hükümeti kurma görevi verildi.

Erhürman “Çok sayıda koalisyon ihtimali var önemli olan gerçeklikler ve sorunlara, tahribatlara çare üreten bir yapıyı oluşturmak. Bu anlayışla süreci değerlendireceğiz. Karşımıza çıkan olasılıklar çok da güçlü olmazsa 15 günü de sonuna kadar kullanacak değiliz. Ön görüşmelerin ardından hükümet ihtimali varsa bakacağız… Hızlı hareket edeceğiz” diye konuştu.

TATAR: “SİZLERE BAŞARILAR DİLİYORUM…”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümeti kurma görevini Erhürman’a vermesiyle birlikte açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, Erhürman’a başarılar dileyerek, “Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bakanlar bakanlıkta görevlerine devam etse de sorumluluğumuzun bilinci içerisinde ülkede acil bir durum gerektiğinde elimizin taşın altına koymalıyız…” dedi.

Bir an önce hükümetin kurulması için Saner’in görevi iade edeceğini söyledikten sonra iadesini aldığını ve akşamüstü Erhürman’a verdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, “Neticenin ortaya çıkması ve en hızlı şekilde hükümetin kurulması adına sizlere yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum…” ifadelerini kullandı.

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.