Kurban Bayramı ne zaman?

kurban

Müslüman alemi için manevi açıdan önemli bir yere sahip olan Kurban Bayramı ile ilgili detaylar sayılı günler kala araştırılıyor. Henüz bayram tatili süresi kesinleşmemişken bayramın 1.günü ne zaman sorgulamaları hız kazandı. Peki,  Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı, ne zaman?

Temmuz ayının gelmesiyle birlikte Kurban Bayramı aramaları hız kazandı. Bayramı tatili fırsatına çevirip şehir dışına çıkacak olanlar Bayramın 1.günü ne zaman? Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı, ne zaman? sorularını soruyor.  İşte, 2021 Kurban Bayramı takvimi…

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN, AYIN KAÇINDA?

2021’de Kurban Bayramının 1. günü 20 Temmuz’a denk geliyor. Hicri takvime göre belirlenen dini günler her sene miladi takvime göre 11 gün önce kutlanıyor. 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı 20 Temmuz günü başlayacak ve 23 Temmuz günü son bulacak. Kurban Bayramı’na 2 hafta kadar süre kaldı. Kurban Bayramı’nın 15 Temmuz’la birleşmesi halinde tatilin 11 gün olacağı öne sürülürken, konuya dair ise henüz bir açıklama gelmedi.

KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ 2021

2021 yılında 19 Temmuz Pazartesi, arife günü ile başlayacak olan Kurban Bayramı tatili, 23 Temmuz Cuma günü sona eriyor. Toplamda 4,5 günlük bir tatil olan Kurban Bayramı tatili, 2021 yılının en uzun resmi tatili denebilir.

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.