Erhürman: Kulağın üstüne yatıp ‘kurultayı bekleme’ niyeti açıkça görülüyor

TUFAN ERHÜRMAN

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın partilerle görüşme yapmak için henüz bir davette bulunmadığını söyledi.

“HÂLÂ BİR DAVET YOK”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın partilerle yapacağı görüşmeyle ilgili hala bir davette bulunmadığını ifade eden Erhürman, hükümetteki partilerin 26 Aralık tarihiyle ilgili kendi içlerinde bir görüş birliği olmadığını söyledi. Erhürman, “Bu halkı bir ‘kurultay’ın kuyruğuna teneke gibi bağlayıp tangır tungur sürüklemeye devam etmenize izin vereceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz!” dedi.

İşte Erhürman’ın paylaşımı:

Meclis’i açmayı/kapamayı beceremeyen hükumet istifayı da yüzüne gözüne bulaştıracak anlaşılan! Sn. Tatar basına Salı günü partilerle görüşeceğini bildirdi ama şu an itibarıyla hala bir davet yok. Hükumet’teki partiler “26 Aralık” dedi ama kendi içlerinde bir görüş birliği yok anlaşılan. Her konuda olduğu gibi bu konuda da kulağın üstüne yatıp “kurultay”ı bekleme niyeti açıkça görülüyor.

Yarın hem Meclis’te Danışma Kurulu toplantısı var, hem de Sn. Tatar’ın davetleri… Bu halkı bir “kurultay”ın kuyruğuna teneke gibi bağlayıp tangır tungur sürüklemeye devam etmenize izin vereceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz!!!

 

BİMANŞET