Meclisin olağanüstü toplanması konusunda Saner’den açıklama geldi!

SANER 5

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, katıldığı bir TV programında Danışma Kurulu toplantısına ilişkin açıklama yaptı. 

Cumhuriyet Meclisi’ndeki parti başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirildiğinden söz eden Sennaroğlu, 5 yasa tasarısının aciliyeti olmasından ötürü meclisin olağanüstü bir birleşim yapılabilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. 

Ulusal Birlik Partisi’nden bir milletvekilinin sağlık problemi yaşamasından ötürü nisabın sağlanmasında sorun yaşanacağını açıklayan Sennaroğlu, sorunun çözülmeye çalışıldığını vurguladı. Sennaroğlu, sağlık problemi yaşayan milletvekilinin yurt dışına çıkabileceğini belirterek önümüzdeki saatlerde konunun çözülebileceğini ekledi. 

Diğer yandan BRT’ye katılan Başbakan Ersan Saner de olağanüstü birleşmenin gerçekleşmesi için gayretle çalıştıklarını, Bakanlar Kurulu kararı üretilmesi için hazırlıkların tamamlandığı ancak UBP’den bir milletvekilinin sağlık problemlerinden dolayı bu milletvekiliyle istişare etmeleri gerektiğini kaydetti.

Muhalefet partilerine de çağrıda bulundu

Saner, sağlık problemleri yaşayan milletvekilinin yerine herhangi bir milletvekili önerirlerse ve söz konusu yasaların geçmesinde samimi olduklarını ifade ederlerse, olağanüstü toplantı için önerilen kişinin çağrılabileceğini belirterek muhalefet partilerine çağrıda bulundu.

Öte yandan bağımsız Milletvekili Bertan Zaroğlu da meclis nisabına destek vereceğini açıklamıştı. 

UBP’den hangi milletvekilinin sağlık problemi yaşadığı ve durumunun ciddiyeti ise merak edilenler arasında yer alıyor…

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.