İşte skandal videonun ifşasındaki roller!

screenshoteasy

Ülke gündeminde yer almaya devam eden skandal video ile ilgili Pınar Gökmen, Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa’nın ardından ileri soruşturma kapsamında tutuklanan Muhittin Özsağlam ve Cüneyt Soğukbulak’da bugün “Özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “Cinsel taciz” suçlamaları ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Polisin özellikle videonun ifşası ve cinsel taciz suçlarına yönelik soruşturması kapsamında zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verildi.

VİDEONUN GERİ GETİRİLMESİNDE ÖZSAĞLAM’IN TEŞVİKİ KONUSU ARAŞTIRILIYOR

Olayın soruşturmasını yürüten Polis Çavuşu Abdülkadir Gildir mahkemede verdiği şahadetinde, zanlı Muhittin Özsağlam ile Cüneyt Soğukbulak’ın 2020-2021 yılları arasında Mağusa’da meydana gelen “Özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “Cinsel taciz” suçlarından methalder olduklarını açıkladı.

21 Ekim 2021 tarihinde Başbakan Hamza Ersan Saner’in, Nil Pınar Gökmen ile internet üzerinden yapmış oldukları görüntülü konuşma videosunun içeriğinin değiştirilip internet üzerinden dağıtıldığına dair şikayette bulunduğunu anımsatan Gildir, yapılan soruşturmada Nil Pınar Gökmen’in konu videoyu cep telefonu ile çektiğini ve daha sonra sildiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Gildir, yine mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmada Nil Pınar Gökmen’in cep telefonundaki videonun, zanlı Muhittin Özsağlam’ın teşviki ile Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa’nın da yardım ederek, zanlı Cüneyt Soğukbulak’ın iş yerinde henüz tespit edilemeyen bir yöntemle geri getirildiğinin itiraf edildiğini açıkladı.

Mesele ile ilgili olarak Nil Pınar Gökmen, Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa 22 Ekim 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak haklarında 3’er günlük tutukluluk süresinin temin edildiğini anımsatan Gildir, ayni meseleden aranmakta olan zanlı Muhittin Özsağlam ve Cüneyt Soğukbulak 22 Ekim 2021 tarihinde tespit edilerek tutuklandıklarını açıkladı.

Her iki zanlının da birer gönüllü ifade verdiğini belirten Gildir, zanlı Özsağlam’ın evinde, zanlı Soğukbulak’ın da iş yerinde yapılan aramada bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve cep telefonu tespit edilerek incelenmek üzere emare alındığını belirtti.

Soruşturmanın yeni başladığını ve konu videonun ifşası ile ilgili araştırmanın devam ettiğini kaydeden Gildir, alınması gereken ifadelerin olduğuna ve incelenmesi gereken güvenlik kamerası görüntüleri ile GSM operatörü dökümleri olduğuna dikkat çekerek zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

POLİS, ÖZSAĞLAM’IN TELEFONCUYA GİTTİĞİ TARİHİ TESPİT ETTİ, ÖZSAĞLAM SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Polis Çavuşu Gildir’in şahadetinin ardından zanlı Muhittin Özsağlam’ın avukatı Hasan Yücelen söz hakı alarak talep edilen süreye itirazda bulunmazken bir takım iddialarda da bulundu.

Avukat Yücelen’in zanlı Özsağlam’ın konu görüntüleri kaydeden veya kaydedilmesine teşvik eden kişi olup olmadığını sorması üzerine Polis Çavuşu çekilip silinen videonun geri getirilmesi için zanlı Özsağlam’ın bu yönde teşviki olduğunu ve kim tarafından ifşa edildiğinin araştırıldığını vurguladı.

Zanlı Özsağlam’ın meselede tutuklu diğer zanlılar haricinde suçla bağlantısı olduğu yönünde herhangi bir ifade alınıp alınmadığını soran Avukat Yücelen, zanlı Özsağlam’ın adını müşteki Hamza Ersan Saner’in verdiğini ve bu yüzden zanlı Özsağlam’ın tutuklandığı iddiasında bulundu.

Polis, yine avukat Yücelen’in bir sorusu üzerine zanlı Muhittin Özsağlam’ın Cüneyt Soğukbulak’ın dükkanına gittiği tarihin tespit edildiğini ve bu yöndeki soruşturma için hem kamera görüntülerinin hem de telefon dökümlerinin inceleneceğini belirtirken zanlı Özsağlam’ın aleyhindeki suçlamaları reddettiğini kaydetti.

Avukat Yücelen, Nil Pınar Gökmen’in bilgisi olmadan videoların yayınlandığı yönünde bir şikayeti olup olmadığını sorması üzerine ise Polis Çavuşu, Nil Pınar Gökmen’in bu yönde şu ana kadar herhangi bir şikayette bulunmadığını kaydetti.

Zanlı Cüneyt Soğukbulak’ın avukatı Eylem Şerifoğlu, zanlı Soğukbulak’ın zanlı Özsağlam ve diğer zanlıları ne şekilde tanıdığını sorması üzerine polis çavuşu Gildir, zanlı Soğukbulak’ın ifadesinde, zanlı Özsağlam’ı müşterisi olması nedeni ile tanıdığını beyan ettiğini söyledi.

Avukat Şerifoğlu mahkemede, zanlı Soğukbulak’ın geri getirme işlemi için, zanlı Nil Pınar Gökmen’den telefonu istemesine rağmen zanlı Gökmen’in telefonu vermediğini iddia ederek zanlı Gökmen’in, zanlı Soğukbulak’tan telefona görüntülerinin nasıl geri getirebileceğinin bilgisini istediğini ve zanlı Soğukbulak’ın da Gökmen’e hangi programı indirmesi gerektiğini söylediğini iddia ederek zanlı Soğukbulak’ın suçla bağlantısının olmadığını belirtti.

Mahkeme, her iki zanlının da 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.