Yasemin Öztürk: Daha fazla insana dokunacağım

ÖZTÜRK

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Yasemi Öztürk, Gündem Kıbrıs’ta yayınlanan “Çiğdem Aydın’la Günaydın” isimli programa konuk olarak soruları yanıtladı.

İskele’de partisinden 12 kişinin aday adayı olduğuna işaret eden Öztürk, bu kadar fazla aday adayı beklemediğini belirtti. Öztürk, “Partiye katkısı olacaktır. Güzel oldu” dedi.

Donanımlı kadınların karar verici yerlerde olması gerektiğini ifade eden Öztürk, halkın siyasetten şikayet ettiğini fakat Cumhuriyet Meclisinde aynı yüzlerin olduğunu söyledi. Öztürk, “Daha fazla yeni isim olmalı” dedi.

“TOPLUMSAL MENFAATLER ÖNE ÇIKMALI”

Yeni dönemle ilgili konuşan Öztürk, bireysel menfaatler yerine artık toplumsal menfaatlerin öne çıkması gerektiğini kaydetti. Öztürk, vizyonu bulunan adayların Meclis’te olması gerektiğini söyledi.

“DAHA FAZLA İNSANA DOKUNACAĞIM”

Bir sonraki dönemde Mecliste olacağına inandığını ifade eden Öztürk, “Eğer geçen seneki gibi Meclis performansı olacaksa artık aday olmayacağım. İşin mutfağındayım fakat halkın içinde pek yer alamadım. Yapmak istediklerimi yapamadım. Tecrübeliler ‘biz varız’ dedi. Kenara çekildik, performansımı gösteremedim. İyi işler yapmak istiyorum” dedi. Koltukların gelip geçici olduğunun altını çizen Öztürk, milletvekilliği sonrası insanların kendisine ‘bravo’ demesini istediğini belirtti.

Cumhuriyet Meclisindeki çalışmalarına da değinen Öztürk, 5 komitede çalıştığını belirtti. Öztürk, bazı vekillerin komitelerde yer almayı istemediğini dile getirerek, “Daha az komite, daha çok insanın içinde olacağım, daha fazla insana dokunacağım. Kıbrıs’ın siyaseti bu şekilde” dedi.

“KAMU, HALK İÇİN VAR”

Kamuya ciddi bir şekilde dokunuş gerçekleşmesi gerektiğini belirten Öztürk, emekli birinin, çalışan birinden fazla kazanmaması gerektiğini söyleyerek, ülkedeki kamu alanına dokunulması gerektiğini belirtti. Öztürk, kamu sektörü halk için var, işini yapmayanı durdurmak gerekiyor” dedi.

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun genel başkanlığa güçlü bir şekilde başladığının altını çizen Öztürk, seçime çok az bir zaman kaldığını söyledi.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.