Berova: Önce siyasi ardından ekonomik istikrarı yakalayacağız!

BEROVA

Özdemir Berova, “23 Ocak tarihindeki seçim ve akabinde seçimden sonra oluşacak olan hükümet, toplumun da hemfikir olduğu gibi UBP’dir. Atılacak adımlarla önce bir siyasi istikrar ve akabinde de bir ekonomik istikrarı yakalayacağız” açıklamasını yaptı.

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Adayı Dr. Özdemir Berova, Kıbrıs TV’de katıldığı programda Elif Şen Çatal’ın sorularını yanıtladı.

Berova, seçimlere giderken en çok konuşulan konulardan bir tanesi olan asgari ücretin belirsizliğinin nihai karara varmasını ardından hayat pahalılığı ödeneğinin gündeme geleceğini  ve onun da bir sonuca bağlanacağını müjdesini  verdi.

“İnce dar bir tünelin içerisindeyiz ama günün sonunda tünelin ucunda güneşli günleri, aydınlık günleri göreceğimiz gerçek” açıklamasını yapan Berova, Ulusal Birlik Partisi’nin 23 Ocak sonrası yol haritasını şu şekilde açıkladı:

“23 Ocak tarihindeki seçim ve akabinde seçimden sonra oluşacak olan hükümet, toplumun da hemfikir olduğu gibi UBP’dir. Atılacak adımlarla önce bir siyasi istikrar ve akabinde de bir ekonomik istikrarı yakalayacağız. Önümüzde bir süreç var ve bu sürecin önemli adımlarından bir tanesi seçim süreci. Geçmiş dönem içerisinde parlamento açısından sıkıntılı günler yaşadık ve bu noktada önce bir siyasi istikrara kavuşmamız gerekiyor. İstikrara giden süreç içerisinde atılması gereken adımlar vardı, asgari ücretin belirlenmesi de bunlardan biriydi. Onu da hükümetimiz başarıyla sonuçlandırdı. Nihayetinde belirsizliği ortadan kaldırmış olduk.

23 Ocak’tan sonra bizi ekonomik istikrara giden bir yol haritası bekliyor. Bu arada pandemi de devam ediyor. Pandeminin kontrol altında tutulması da önemli konulardan bir tanesi olacak. Diğer yandan hayat pahalılığı ve bu pahalılığın piyasaya yansımasının da ülke üzerinde yaratacağı hasarı en aza indirerek bu yolda yürümemiz gerekecek. Çok zorlu bir süreç bizi bekliyor ama bu süreç süresince UBP her zaman olduğu gibi elini taşın altına koyabilecek kapasitesi olduğunu göstermiştir. Gelecekte de bu şekilde olacaktır.”

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.