Kaldığı otel odasında uyuşturucu bulunan Nichi teminatla serbest

Adsız

Demirhan Polis Karakolu tarafından Aralık ayında yürütülen “Gizli ittifak” ve “Sahte banknot” soruşturması kapsamında tutuklanan ve Mağusa’da kaldığı otel odasında yapılan aramada tasarrufunda uyuşturucu madde tespit edilen zanlı Simplice Mfoujan Nichi hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Zanlı Nichi “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlaması kapsamında dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Soruşturmayı yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 24 Aralık 2021 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Demirhan Polis Karakolu’ndan aldığı bilgide, gizli ittifak ve sahte banknot suçundan tutuklu bulunan zanlı Simplice Mfoujan Nichi’nin Mağusa’da kaldığı otel odasında yapılan aramada uyuşturucu madde olduğundan şüphelenilen maddelerin bulunduğunun öğrenildiğini açıkladı.

Özdesoy, alınan bilgi üzerine Narkotik ekipleri tarafından konu otel odasında yapılan kontrolde, 1 gr 2 mlgr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Özdesoy, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlı Simplice Mfoujan Nichi’nin yurt dışına çıkışının yasaklanması, seyahat belgelerine el konulması, 8 bin TL nakdi teminat ödemesi ve haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunması koşulu ile yargılanınca dek serbest bırakılmasına emir verdi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.