Mehmet Çakıcı oyunu kullandı

c49a925d-1ce7-4811-b018-ca691dde0741

Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu 168 numaralı sandıkta oyunu Prof. Dr. Ebru Çakıcı ile birlikte kullanan TKP Genel Başkanı Çakıcı, basına açıklamalarda bulundu. Mehmet Çakıcı, TKP olarak bütün seçim boyunca hesap sorduklarını ifade ederek, yıllarca iktidar olup ülkemizi bu hale getirenlere karşı bir duruş sergilediklerini söyledi. Kıbrıs Türk halkı için bu seçimin çok farklı ve duygusal bir seçim olduğunu belirten Çakıcı, ezenler ve ezilenlerin mücadele verdiğini kaydetti. Çakıcı, Kıbrıs Türk halkına doğruları söyleyerek görevlerini yaptıklarını hissettiklerini belirterek, çok huzurlu olduklarını da kaydetti. Demokrasi açısından da her seçimin Kıbrıs Türk halkının ilerlemesinde demokratik bir fırsat olduğunun altını çizen Çakıcı, 23 Ocak Erken Genel Seçimlerinin de bu fırsatlardan biri olduğunu ve bir adım ileriye gitmek için fırsat gününün bugün olduğunu söyledi.

TKP’ye verilen her mühürün o ilerlemenin adımı olduğunun altını çizen Çakıcı, ” Biz o görevi yapacağız. Kıbrıs Türk halkı yeterince çekti, ezildi, elendi, zalimliklere maruz kaldı. Bugün başkaldırı günüdür. Ya değişim yarın sabah başlayacak ya da yıldızlar kadar uzaktır. Biz, Kıbrıs Türk halkının değiştireceğine inanıyoruz ve bu inancımız sonsuzdur. Bugün o yönetimlerde bulunan hükümetlerin hesap verme, halkımızın da hesap sorma günüdür. Değişimi yarın sabah başlatarak ülkemizi ileriye götürecek adımlar atmak bizim görevimiz olacaktır. İktidara talip olan Kıbrıs Türk halkının denenmeyen tek partisi TKP, Meclis’te yerini alacak ve gereğini yapacaktır. Halk bugün o cevabı verecek ve TKP toplumsal değişimi zalimleri kovarak dürüst, cesur insanların sesi, gücü olarak Meclis’te gereken görevi yapacaktır. Ve bizler bu değişimi Kıbrıs Türk halkı için sağlayacağız” dedi.

Mehmet Çakıcı şöyle devam etti,” Bir dönem muhalefet olanlar iktidar oldular. Biat kültürü denen özgürlüğümüzü engelleyenlere karşı duracaklarını söylediler. Hükümet olunca biat kültürüne hizmet ettiler. Bugün hükümet olanlara bakıyorum başarı sağlayamadıkları gibi sıfır başarıyla halka adaletsizlikler yaparak zulüm ederek zalimlikler yaptılar. Biz bunu Kıbrıs Türk halkıyla birlikte değiştireceğiz. TKP bunun için vardır, halkımız bu samimiyetimizden emin olsun. TKP ile birlikte yarın sabah bir değişim başlayacaktır. Seçim kampanyamız boyunca da beş büyük ekonomik önerimizi anlattık. Değişim için arı kovanına elimizi sokmamız gerektiğini hep dile getirdik. Korkaklar ve birilerinin piyonu olanlarla bu yolculuğu yapamayız. Bu yolculuğu cesur, dürüst, kararlı, siyasi bir liderlik ve siyasi bir partiyle başarabiliriz. Bu parti de TKP’dir” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda halka mesajını da ileten Çakıcı, ” Yarın sabah ya değiştirmiş olacaksınız ya da aynı insanlar ve aynı partilerle bu ülkede hiç bir şey değişmeden kaybederek ağlamaya devam edeceksiniz. Bir tercih noktasındasınız. Biz TKP olarak burdayız. Biz o kavgayı, mücadeleyi verdik. Şimdi görev sırası sizdedir. TKP’yi Kıbrıs Türk halkına emanet ediyorum. Gelin hep birlikte yarın bu değişimi yep yeni bir siyasi parti ve liderlikle yapalım. Kıbrıs Türk halkının yolu açık olsun” dedi.

 

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.