Bir ayda göbek yağını eritmek için tüketilmesi gereken meyve ve sebzeler

gobek-yagini-eritmek-icin-uzak-durulmasi-gereken-5-besin_5412
Besin açısından zengin ve kalorisi düşük meyve ve sebzeler, karın yağlarını eritmek ve güzel bir vücuda sahip olmak için en iyi yardımcılardır.

İşte düz bir karın için diyetinze dahil edebileceğiniz besinler:

Avokado

Yaklaşık yüzde 10 lif içeren bu meyve, kan şekeri artışlarını önler ve vücuttan atıkların uzaklaştırılmasında rol oynar. Aynı zamanda mükemmel bir vitamin, mineral ve yağ asidi kaynağıdır.Avokado ayrıca kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur.

Karpuz

Karpuzlar bol miktarda su içerir. Ayrıca iyi bir lif ve vitamin kaynağıdır. Karpuz, yağları yok etmek ve yeme isteklerini kontrol etmek için idealdir.

Üzüm

Üzüm doğal bir müshildir ve yağların atılmasına katkıda bulunur. Düşük kalorili olması, açlık hissini kontrol ederken besin alımını sınırlamayı da mümkün kılar.

Yaban mersini

Yaban mersini antioksidanlar açısından zengindir ve çok düşük kaloriye sahiptir. Bu meyveler aynı zamanda yağ metabolizması üzerinde de etkilidir.

Pancar

100 gram pancar sadece 19 kalori içerir ve bu sebzenin glisemik indeksi düşüktür. Kan şekeri seviyelerinde dalgalanmalara neden olmadan iştahı bastırır.

Enginar

Avokado ile yaklaşık aynı miktarda lif içeren enginar, açlık hissine etki eder ve daha az yemenizi sağlar. Ek olarak, göbek yağını eritmeye ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olur.

Kuşkonmaz

Güçlü bir idrar söktürücü güce sahip olan kuşkonmaz, sindirim sisteminin işleyişini iyileştirir.

Hindistan cevizi

Mide ağrılarına karşı etkili olan bu tropikal meyve tokluk hissini hızlandırır.

Armut

Armut, göbek yağını eritmek için tercih edilecek yiyeceklerden biridir. Kalorisi düşüktür, yaklaşık 50 kalori sağlar ve lif içeriği sayesinde tokluk hissi yaratır. Ek olarak, yüksek su ve pektin içeriği, iştahla savaşmaya yardımcı olur. Armut bu nedenle açlığı yönetmek için mükemmel bir atıştırmalıktır.

Elma

Armut gibi elma da lif içeriği sayesinde tokluk hissi sağlar. Ayrıca vücut için gerekli mineraller ve antioksidanlar gibi birçok temel besin içerir. Elmalar yüksek pektin konsantrasyonundan dolayı vücuttaki fazla yağı uzaklaştırma özelliğine sahiptir.

Zencefil

Diğer zayıflama gıdalarıyla karşılaştırıldığında zencefil, kilo kaybına yardımcı olacak tüm özelliklere sahiptir. Tokluk hormonu olan leptinin salgılanmasını uyarır, vücudun çeşitli bölgelerinde (karın, uyluk vb.) yağ depolanmasını destekleyen hormon olan kortizol üretimini sınırlar, vücut ısısını ve enerji tüketimini artırır. Bu baharat ayrıca yemekleri tatlandırmak için tuzun yerini alabilir, bu da sodyum alımını daha iyi kontrol etmeye yardımcı olur. Zencefil ile göbek yağını eritmek için mutlaka günlük diyetinize ekleyin.

Badem

Badem kalorili olsa bile mükemmel bir zayıflama yardımcısıdır. Lif ve antioksidan içeriği kan şekeri seviyelerini düzenlemeye ve yeme isteklerini azaltmaya yardımcı olur. Bademler bu nedenle atıştırma isteğini sınırlamaya yardımcı olur. Zayıflama özelliklerinin yanı sıra bademler, iyi yağlar açısından zenginliği ile kalp için de faydalıdır. Uzmanlar, günde bir avuç badem tüketmenin kalp ve damar hastalıkları ve diyabet riskini azaltabileceğini, kötü kolesterol seviyelerini düşürebileceğini ve tansiyon seviyelerini dengeleyebileceğini söylüyorlar.

Ananas

Ananas en etkili zayıflama gıdalarından biridir. Yağ yakma ve proteinlerin emilimini kolaylaştırma özelliğine sahip bir enzim olan bromelain içerir. Yüksek lif içeriği sayesinde bağırsak geçişini kolaylaştırır, kronik kabızlığa karşı savaşır, serbest radikalleri yok eder, hücresel yaşlanmaya bağlı belirli kanserleri ve çeşitli kronik hastalıkları önler.

Kinoa

Vücut için gerekli mineral ve besin kaynağı olan kinoa, sindirim sisteminin sağlığını iyileştirir ve iştahı kesmeye yardımcı olur.

BİMANŞET