Android’de FaceTime nasıl kullanılır ?

1625625765_16_Guide-Comment-utiliser-FaceTime-sur-Android-Gadgets-a-utiliser

iOS 15’in Bağlantı Oluştur sistemi kullanılarak oluşturulan FaceTime aramalarına teknik olarak katılabilirsiniz, ancak aslında bir Android telefonda FaceTime aramalarını kendiniz yapamazsınız. Görüntülü arama uygulamasının iOS sürümünden farklı olarak, Android’deki FaceTime, özel bir uygulama yerine bir web tarayıcısı aracılığıyla çalışır. Bu nedenle, bir bağlantı kullanmaya açıkça davet edildiğiniz çağrılara katılmanın dışında herhangi bir gerçek yeteneği yoktur.

Apple’ın FaceTime’ın Android telefonlarda nasıl çalıştığını güncelleyip güncellemeyeceği veya kullanıcıların arama yapmak için indirebilecekleri bağımsız bir uygulama oluşturma planları olup olmadığı belli değil. Şimdilik, kullanıcıların aramayı ayarlamak ve işleri başlatmak için bir iPhone veya iPad kullanıcısına güvenmeleri gerekecek.

Android’de FaceTime Nasıl Yapılır?

FaceTime’ı Android’de kullanmak istiyorsanız, önce bir iPad veya iPhone’da iOS 15 yüklü birine ihtiyacınız olacak. Oradan, FaceTime aramasını oluşturmak ve Android kullananları davet etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1-iOS 15 çalıştıran bir iPhone veya iPad’de Facetime’ı başlatın.

2-Bağlantı Oluştur seçeneğine dokunun.

3-Eylem menüsünün üst kısmındaki Ad Ekle seçeneğine dokunarak FaceTime çağrısına bir ad verin. Bu, özellikle daha sonra planlamayı seçerseniz, takip etmeyi kolaylaştıracaktır.

4-Bir paylaşım yöntemi seçin ve bağlantıyı Android kullanıcılarına gönderin.

5-Bağlantıyı gönderdikten sonra, Android kullanıcısı bağlantıyı açabilir, kendileri için bir ad belirleyebilir ve ardından aramaya katılabilir.

Aramaya katıldıktan sonra Android kullanıcıları mikrofonlarını sessize alabilir, videolarını kapatabilir, kamera görünümünü değiştirebilir ve gerektiğinde aramadan ayrılabilir.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.