CTP, Dome Otel’de kitle toplantısı yaptı..

ctp-sami-ozuslu-girne-haber--2-

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne ilçesi geçtiğimiz akşam Dome Otel’de kitle toplantısı gerçekleştirdi.

Etkinliğe, CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, CTP Milletvekili adayı Sami Özuslu, CTP Girne İlçe Başkanı Ongun Talat, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eski Başbakanlardan Ömer Kalyoncu, eski bakanlardan Salih Usar, Girne ilçesine bağlı CTP’li belediye başkanları, bazı milletvekilleri ve MYK üyeleri de katıldı. 25 Haziran’da gerçekleştirilecek ara seçimlerde CTP milletvekili adayı olan Sami Özuslu’nun da katıldığı toplantıda, partililer tek yürek olurken “kazanacağız” sloganları atıldı.

Özuslu: Kıbrıslı Türklerin başaramayacağı hiçbir şey yoktur

Gerçekleştirilen kitle toplantısında konuşma yapan Sami Özuslu, salonda farklı kesimlerden çok sayıda arkadaşını görmekten mutluluk duyduğunu vurguladı. 1960’lı yılların sonunda bu topraklara bir tohum atıldığını ve o tohumların başağa dönüp göğe yükseldiğini belirten Özuslu, sonra onların hasat edilerek ürüne dönüştürüldüğünü ifade etti. Özuslu, bu döngünün her yıl sağlandığını ve bunun Kıbrıslı Türklerin bu topraklardaki varlığını simgelediğinin altını çizdi. Sami Özuslu, Kıbrıslı Türklerin bu toprakların öznesi olduğuna dikkati çekti ve toplumsal birliği sağlamanın önemine değindi.

Birlik olabilen bir toplumun başaramayacağı hiçbir şey olmadığını söyleyen Özuslu, bunun için bir yola çıktıklarını, her kesimden yoğun ve içten bir ilgi gördüklerini kaydetti ve “Hep beraber, mutlaka başaracağız” dedi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak