Özdağ: Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı verdik

chrome-capture-2023-4-24

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

“Türkiye’nin geleceği, huzurlu bir ülke olması açısından, parlamenter sisteme ulaşmasından, daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir siyasi partiye bir görev düşüyor. Oturduk, konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi.
Umarım Türkiye, güzel günlere gebe zaten seçim sonrası da çok daha güzel bir atmosfere ulaşacağız.”
Özdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Türkiye’nin en önemli sorunu ülkemizde yaşayan 13 milyon kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bunlar yollanmadan ve yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarının bitmesi mümkün değil.
Vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını sağlayamayız. Çocuklarımızın iş bulmasını sağlayamayız.
Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Bundan dolayı 14 Mayıs seçimlerine giderken biz Zafer Partisi olarak sığınmacıları göndermek için destek istedik.
Birinci turun sonunda gördük ki ortaya çıkan siyasi görünüm iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş. AK Parti Genel Başkanvekili Numan bey bizi ziyaret etti. Biz den destek ettiler. Biz de sığınmacılar için ne yapacaksınız diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların dönmesini içermiyordu.
Kemal beyle de konuştuk. Kemal bey net bir şekilde sığınmacıların gideceğini ve bunu uygulayacaklarını söyledi. Bu bir yıl içinde uygulanacak politika Suriyelilerin güvenli ve uluslararası insan haklarına uygun bir şekilde gönderileceğini içeriyordu. Kendisiyle bu konuda bir fikir birliğine vardık. Bu nedenle Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı verdik.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak