Kılıçdaroğlu: Mücadele verdim, vermeye devam edeceğim

chp-lideri-kilicdaroglu-mucadele-verdim-vermeye-devam-edecegim-lBWD

CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ikinci turunun sonuçlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

Hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim. Etmedim. Eziyetlere, haksız, hukuksuz, adaletsiz bir düzene karşı susup dilsiz şeytan olamazdım. Olmadım.
Evlatlarımızı işsiz güçsüz hayata tutunmaya çalışırken onların sizin hakkınızı yemesine müsaade edemezdim. Etmedim.
Hakkari’den Edirne’ye Sinop’tan Hatay’a hepimiz bir aileyiz. Koskoca bir ailenin birbirine düşürülmesine müsaade edemezdim. Etmedim.
Her zaman hakkınız, hukukunuz için, kimse sizi ezmesin bolluk bereket içinde, huzur içinde yaşayın diye mücadele verdim. Vermeye de devam edeceğim.
Şimdi sizlerden bir ricam var. Kendiniz için, evlatlarınız için, emeklilerimiz için, demokrasi mücadelesi sürdürmeye destek verin. Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanların bir siyasi partiye verildi. Bir adamın ayakları altına serildi.
Bu seçimde halkın otoriter bir yönetimi değiştirme iradesi tüm baskılara rağmen net olarak ortaya çıkmıştır. CHP ve Millet İttifakı her cephede mücadelesini vermektedir.
Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelene kadar bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Benim asıl üzüntü sebebim ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır.
Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak