Çavuşoğlu: Akademi bizimle daha güvendedir

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda “Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı” görüşüldü.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da söz alarak, doğru bilgilendirme yapmak için ara ara söz alacağını ifade ederek, asıl meselenin, “istişare etmedikleri” konusunun olduğunu söyledi ve yapılan görüşmeleri anlattı.

Komitede veya görüşmelerde öğretmen ve sendikaların görüşlerinin dikkate alınmaması gibi bir durum olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, bunu kabul etmediğini, görüşmelerde ortak dilin arandığını, herkesin katkısının arandığını, görüşleri çok dikkatli dinlediğini ve tadilatların bu şekilde yapıldığını söyledi. Çavuşoğlu, AÖA’nın kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade ederek, AÖA’nın kapatılması ile ilgili hiçbir düşünceleri olmadığını vurguladı. Çavuşoğlu, “Akademi bizimle daha güvendedir” dedi.

Bu konuda bunun dışında söylenenlerin doğru olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, “Meslektaşlarımızla, arkadaşlarımızla hiçbir sıkıntımız yoktur, niyetimiz öğretmeni sınırsız hizmet içi eğitimlere çağırmak değildir, sendikalarla görüşüp, öğretmenin faydasına hizmet vermektir” ifadelerini kullandı.

Erhürman da yerinden söz alarak, çerçevenin yasaya konabileceğini, bunun komiteye çekilip yapılabileceğini ifade etti. Çavuşoğlu da, öğretmen aleyhine acı çekmesi için bir yasa yapmadıklarını söyledi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak