Ümit Özdağ: Erdoğan, kazanırken mağlup olmuştur

Ümit Özdağ

28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklayan Ümit Özdağ, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

CHP’den ilk telefonun 18 Mayıs’ta geldiğini söyleyen Özdağ, 24 Mayıs’ta imzalanan protokolün ardından sadece 3,5 gün zamanları olduğunu, Zafer Partisi olarak bu süreçte üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Özdağ’ın Twitter’dan yaptığı açıklamanın tam metni:

“CHP’den ilk telefon 18 Mayıs’ta geldi. İlk ziyaret 19 Mayıs’ta. 2. Ziyaret 22 Mayıs’ta yapıldı. 24 Mayıs’ta protokol imzalandı. Zafer Partisi’ne kalan 3.5 gündü. Bu 3.5 gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi. Zafer Partisi üzerine düşeni yapmıştır. Ancak Stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor. Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği mücadelesinden taviz vermeden devam edecektir. Artık ne küresel güçlerin ne Türk siyasetinin unsurlarının yok sayamayacağı bir Zafer Partisi gerçeği vardır. 21 senedir bir mağlubiyetten diğer mağlubiyete sürüklenen bütün yurttaşlarımızı Türk Milleti’nin zaferi için Zafer Partisi’ne davet ediyorum. Türkiye için önümüzdeki süreç çok zor olacaktır. Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir. Kazanırken mağlup olmuştur. Özetle ümitsizliğe yer yok. Sevgili Zafer Partisi teşkilat mensubu mücadele arkadaşlarım yokluklar içinde verdiğimiz bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin Zafer’i ile taçlandıracağız.”

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak