“Kapalı Maraş’ın açılmasını ve Vakıfların hakkı olan kira bedellerini almak istiyoruz”

KAPALI MARAŞ

Benter, Kapalı Maraş’ın Lala Mustafa Paşa, Abdullah Paşa ve Bilal Ağa Vakıflarına ait olduğunu söyleyerek, açıldığında Türk, Rum, İngiliz olduğuna bakılmaksızın zamanında oraya bina yapmış kişilerin, Taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden Vakıflar ile kira sözleşmesi yaptıkları takdirde binalarını kullanabileceklerini ifade etti.

EVKAF Genel Müdürü Benter, TAK ve BRT muhabirlerine yaptığı açıklamada, Kapalı Maraş konusuna değinerek, Vakıflara ait olan Kapalı Maraş’ın açılmasının ve oradan Vakıfların hakkı olan kira bedellerinin almasının önemine dikkat çekti.

Benter, Kapalı Maraş’ın açılmasını ve oradan Vakıfların hakkı olan kira bedellerini almasını istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu kira bedellerini alırsak daha fazla okul binası yapacağız, daha fazla burs vereceğiz, fakirlerimize, engellerimize destek vereceğiz, gençlerimize ucuza dükkan, tarımcılarımıza ucuza arazi kiralayacağız. Kapalı Maraş’ın Vakıfların kontrolünde açılması topluma her açıdan çok daha faydalı olacak.”

EVKAF Genel Müdürü Benter, TAK ve BRT muhabirlerine konuştu

Benter, “ilgili bölgede yatırımları bulunan kullanıcılara öncelik hakkı tanınarak, kiralama başvurusu almak, başvuruları tezekkür etmek ve uzun vadeli kiralama yapmak için hazırız” ifadelerini kullandı.

– “Maraş’a ilişkin lütfen herkes belgelere dayanarak konuşsun”

Kapalı Maraş’a ilişkin Vakıflar İdaresi’nin yayımlamış olduğu “Kapalı Maraş – Bilinmeyen Gerçekler” kataloğunu da halka duyuran Benter, toplum içerisinde Kapalı Maraş’ın Vakıf malı olduğu konusunda bazı bilgi eksikliği olduğunu tespit etmeleri üzerine bu kitapçığı hazırladıklarını belirterek, bu katalogda “orijinal İngiliz belgeleriyle Kapalı Maraş’ın hiç şüphesiz Vakıf malı olduğunun ispat edildiğini” belirtti.

Maraş’a ilişkin herkesin belgelere dayanarak konuşması gerektiğini söyleyen Benter, söz konusu kataloğa Vakıflar İdaresi’nden erişilebileceğini ya da Vakıflar İdaresi internet sayfasından QR kodu aracılığıyla indirilebileceğini söyledi.

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak