Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “göreve başlama törenine” katıldı

tatar-toren-9

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara’da, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Göreve Başlama Töreni”ne katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmanın sonunda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a törene katılımından ötürü teşekkür etti.

Tatar, tören öncesi resepsiyonda, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuk devlet başkanları, Başbakanlar, bakanlar ve yetkilileriyle sohbet etti.

Törende, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel ve 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’da, Erdoğan’ın davetlisi olarak yer aldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, Göreve Başlama Töreni sonrası Çankaya Köşkü’nde düzenlenen akşam yemeğine de katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin etti ve mazbatasını aldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi A Kapısı’na varışında Erdoğan’ın konvoyuna Atlı Tören Birliği katıldı.

Erdoğan’ın süvari birliğiyle külliyeye girişi sırasında 101 pare top atışı yapıldı. Ayrıca Hava, Kara ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarına bağlı ordu karargahlarında da 101’er pare top atışı gerçekleştirildi.

Törende, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Armoni Mızıkası, TSK Mehteran Takımı ile TSK Tarihi Birlik de yöresel kıyafetleriyle hazır bulundu.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak