Asya Karaali’ye saldıran iki Kıbrıslı Rum tutuklandı

Asya Karaali

Güney Kıbrıs’ın turizm merkezi Ayia Napa’ya eğlenmek için giden Asya Karaali, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda önce tacize uğradığını ardından ciddi şekilde darp edildiğini belirtti.

Olayın ardından Rum polisi harekete geçti, 22 ve 30 yaşlarında iki Kıbrıslı Rum tutuklandı.  Rum haber kaynakları, zanlılar aleyhinde 4 günlük tutukluluk emri alındığını duyurdu.

Olay nasıl olmuştu? 

Güney Kıbrıs’ta 2 Haziran Cuma günü Ayia Napa’ya kız arkadaşları ile eğlenmeye gittiğini belirten Aysa Karaali, orada önce tacize uğradığını ardından darp edildiğini açıklamıştı. İki dişi ve parmağının kırıldığını belirten Karaali , ambulansla Güney Kıbrıs’ta hastaneye kaldırıldığını ama bir şeyi olmadığı gerekçesi ile hastaneden taburcu edildiğini söylemişti.  Rum polisine giderek davacı olduğunu söyleyen Karaali, darp raporu alamadığını ve mağdur edildiğini belirtmişti.

Aysa Karaali, sosyal medya hesabından olayı şu şekide aktarmıştı:

Cuma akşamı Rum tarafında Ayia Napa’ya kız arkadaşımla eğlenmeye gittim. Dönüşte kaçarken 3 tane rum erkeği tarafından tacize uğradım. İstemediğimi söyleyip, türk olduğumu konuşmamdan anladıkları için bana küfür edip suratıma yumruk vuruldu. Daha sonra beni yaklaşık 2 metre yüksek bir duvardan aşağıya asvalta attı. Bayıldığım için hatırlamıyorum fakat orada görenler ambulansı aradı, fakat hastaneye gittiğimde bir şeyim olmadığını söylediler. Rum polisine gidip davacı oldum. Ön iki dişim kırıldı, yüzümün sol tarafı ezildi, şişti ve morardı. Daha sonra ben Türk tarafına geldim. Dişlerimi Dr. Emine Karaşahin’de yaptırdım. Daha sonra Gazimağusa Devlet Hastahanesi’ne gittim. Parmağımın kırık olduğunu söylediler fakat darp raporu alamaycağımı olayın güneyde gerçekleştiğini söylediler. Daha sonra Mağusa polisine gittim onlarda yardımcı olamaycaklarını Lefkoşa polisine gitmem gerektiğini söylediler. Rum polisi benden dokdora gittiğime dair rapor istedi. Ben madurum ve beni kendi Türk milletim savunmazken Rum hükümetinin nasıl savunmasını bekleyebilirim? Bu memlekette insanın canı, Türk parasından bile daha kıymetsiz hepinize yazıklar olsun. 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak