Hollywood grevinin son kurbanı Batman 2 oldu

batman 22

Hollywood senaristlerini grevi televizyon ve sinema sektörünü durdurma noktasına geldi. Batman 2 de çekimleri ertelemek zorunda kalan onlarca proje arasına eklendi

ABD’li 10 binden fazla senarist 2 Mayıs’tan bu yana grevde… Grevin ana nedenlerinin başında Netflix, Apple TV+ ve Amazon Prime gibi dijital platformlarda ücret eşitsizliği ve özellikle TV dizilerinde senaryo ekibindeki zorunlu kişi sayısının yetersizliği geliyor. Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) senaristlerle adil ücret ve daha iyi çalışma şartları gibi konularda anlaşmaya yanaşmaması nedeniyle devam eden süreçte prodüksiyonu ertelenen en son proje The Batman 2 oldu.

Batman 2 de çekimleri ertelemek zorunda kalan onlarca proje arasına eklendi

Başrolünde Robert Pattinson’ın oynadığı yönetmen koltuğunda ise Matt Reeves’in oturduğu filmin Londra’daki başlayacak çekim takvimi bu yıl kasım ayından 2024’ün Mart’ına ertelendi. Yine de söz konusu ertelemenin filmin 3 Ekim 2025 olarak duyurulan vizyon tarihinde bir değişikliğe yol açması beklenmiyor.

The Batman 2 grevden etkilenen tek Batman projesi değil. Colin Farrell’in canlandırdığı karaktere dayanan spin-off dizisi The Penguin’in Mart ayında başlayan çekimleri de Mayıs’ın ikinci haftası itibariyle durduruldu. Normal şartlarda çekimlerin Ağustos ayında bitmesi gerekiyordu ancak bu şartlarda setin ne zaman yeniden başlayacağı belli değil.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak