Burak Maviş: Çavuşoğlu, pembe yalanlarda yaşıyor

352358823_1637454743393379_3055367533784574197_n

Kıbrıs Türk Öğretmen Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, Arabahmet İlkokulu önünde düzenlediği basını açıklamasında, okullarda yaşanan sorunları ve okullara bütçe ayrılması gerektiği ile ilgili açıklama yaptı.

“ÇOCUKLAR GÜVENLİK ADI ALTINDA KALE DUVARI GİBİ ÖRÜLMÜŞ BİR OKULDA OKUYOR”

“Bugün Arabahmet’teyiz okulun alanına bakınca çocukların üzerine basacağı 1 toprak parçası yok” şeklinde konuşan KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, öğrencilerin ‘güvenlik’ adı altında kale duvarı gibi örülmüş beton ve demir parçalarının ardında okuduklarını ifade etti.

“ARABAHMET İLKOKULU’NUN İLERİ TETKİKLERİ HALA YAPILMADI”

“Arabahmet İlkokulu’nun ileri tetkikleri hala yapılmadı” diyen Maviş, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na doğru söylemeyi nasıl öğreteceklerini bilmediklerini dile getirdi.

Maviş konuşmasına şu şekilde devam etti:

“21 yıllık politikacı gibi konuşuyor sayın Bakan Çavuşoğlu… Bu okulun önünden geçen biri bile bakandan daha çok bilir okulun durumunu. Bakan, öğretmenlerin çalışma saatini artırarak 10 bin saat zamandan tasarruf edeceğim diyor, zaten alım gücü olmayan günlerde tam gün eğitime geçeceğim ama yemekleri çocuk getirsin diyor. Bakan, öğretmenleri sendikaları dinlemiyor… Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, pembe yalanlarda yaşıyor. Okullara bütçe ayırmak zorundasınız…”

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak