İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması Resmi Gazete’de yayınlandı

KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesi’nde yayınlandı

31 Mart 2023 tarihinde dönemin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile KKTC Başbakanı Ünal Üstel’in imza koyduğu antlaşma Türkiye’deki Resmi Gazete’de yayınlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan 2023 İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’na ilişkin detaylar Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesi’nde yayınlandı.

Yayınlanan kararda, 6 milyar 400 milyon TL’lik hibe yardımı yapılacağı belirtilirken, hibe kapsamında; altyapı yatırım ve reel sektör projelerine 3 milyar 899 milyon 900 bin TL, faaliyet ödeneklerine 200 milyon 100 bin TL, savunma ödeneklerine ise 2 milyar 300 milyon TL aktarılacağı kararlaştırıldı.

Öte yandan kararda toplam 3 milyar 100 milyon TL’lik kredi yardımının yapılacağı da aktarılırken, kamu sektöründe cari bütçe açığına katkı için 1 milyar 600 milyon TL, yine kamu sektörü için 200 milyon TL ve reform destekleme ödeneği için de 1 milyar 300 milyon TL ayrıldığı kaydedildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, reform ve eylemleri gerçekleştirmek, aynı zamanda da bütçe açığını azaltmak için söz konusu yardımın yapılacağı belirtildi.

Antlaşma metnine ulaşmak için tıklayın…

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak