Naimoğulları: Derhal yem fiyatlarını kur bazında sabitlesinler!

Naimoğulları

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları düzenlediği basın toplantısında hayvancıların kur artışından fazlaca etkilendiği, Tarım Bakanlığı ve hükümetin bu noktada kurları sabitlemediği takdirde üretimin durma noktasına geleceğini söyleyerek, Pazartesi günü Bakanlıkla yapılacak olan görüşmede bir çözüm üretilmediği takdirde eyleme gideceklerini söyledi.

Naimoğulları yaptığı açıklamada, “Çiğ süt fiyatlarını 15 Haziran itibarıyla sabitleyelim dedik. Limanlarda üreticinin girdi maliyetleri, yem fiyatlarında kuru sabitleyelim dedik. Dolardaki ciddi artıştan dolayı ciddi endişe içindeyiz ve bun konuda ne yapacağımızı bilmiyoruz.

“HER GÜN ÖLÜYORUZ, ARTIK BU İŞİ YAPACAK DURUMDA DEĞİLİZ”

Naimoğulları, Pazartesi bir araya gelme talep edildiğini belirterek, Pazartesi günü çiğ süt fiyatında doğrudan gelir desteklerinin artırılmaması noktasında eylem tarihini açıklayacaklarını açıkladı.

“Siyasiler kaçamak yaparak bu konulardan kaçarak bir çözüm üretmemeye çalışıyorlar ”diyen Naimoğulları, Üretim noktasında kurların derhal sabitlenmesi gerektiğini açıkladı.

Naimoğulları; “Derhal ülkeye gelen hammadde ve yem fiyatlarını kur bazında sabitlesinler. Üreticinin sütünü döviz kuruna endeksli olarak ortaya koysunlar ki üretici ayakta kalabilsin. Yöneticiler bunlara çözüm bulmak zorundadır. Yoksa kimse ayakta kalamayacak. Öğlene kadar dövizdeki artış yüzde 7 ise biz nereye gideceğiz? Pazartesi çözüm yoksa eylem tarihi açıklanacaktır. Eğer çözüm bulunmazsa gereken çözümü sokaklarda arayacağız” dedi.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak