Benzema: Her zaman bir Müslüman ülkede yaşamak istemişimdir

yeni-haber-basligi_20da4717

Real Madrid’den Al Ittıhad’a transfer olan Karim Benzema, bu tercihin sebebinin Müslüman bir ülkede yaşama isteği olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan Pro Lig ekiplerinden Al Ittihad, Real Madrid’le yollarını ayıran Karim Benzema’yı kadrosuna kattığını açıklamıştı. Fransız yıldız Karim Benzema, Arabistan temsilcisi Al Ittihad ile 2026 yılına kadar sözleşme imzalamıştı. Al Ittihad, Karim Benzema’ya yıllık 200 milyon euro maaş ödeyecek. Fransız golcünün 3 yılda toplam 600 milyon euro kazanacağı duyurulmuştu. Tecrübeli futbolcu, transferine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karim Benzema, şunları söyledi:

“Yeni kulübüme futbolumla katkıda bulunmayı ve her şeyden önce kupalar kazanmayı umuyorum. Çok tutkulu bir kulüp. Kalıcı bir miras bırakmak istiyorum çünkü futbolu seviyorum. Sınırlarımı zorlamak ve daha yükseğe çıkmak için her zaman rekabetçiyim. Bu yüzden onlara yeteneğimi göstermek için iyi hazırlanacağım.”

Karim Benzema: Her zaman bir Müslüman ülkede yaşamak istemişimdir

“Ben bir Müslümanım ve Suudi Arabistan da Müslüman bir ülke. Her zaman bir Müslüman ülkede yaşamak istemişimdir. Daha önce Suudi Arabistan’da bulunmuştum ve kendimi orada iyi hissetmiştim. Suudi Arabistan’a taşınmak konusunda ailemle konuştuğumda hepsi çok mutlu oldu ve işte buradayım, benim için olmak istediğim yer burası. Pek çok şey duydum, iyi bir lig ve pek çok iyi oyuncu var. Her yıl seviye yükseliyor. Dünya Kupası’nı izledim, Suudi Arabistan çok iyi oynadı, harika şeyler çıkardı, özellikle Arjantin’e karşı. Belli ki çok iyi oyuncuları var”

Al Ittihad seçimi için konuşan 35 yaşındaki oyuncu, şunları dedi:

“Suudi Arabistan’ın en iyi kulüplerinden biri. Taraftarlarında büyük bir tutku uyandıran ve birçok kupası olan bir kulüp. Kulübün seviyesini yükseltmeye devam etmek istiyorum. Stadyum olağanüstü ve daha önce de söylediğim gibi tutku çok fazla. İyi bir takım, taraftarlara ihtiyacı vardır, taraftarlar çok önemlidir ve bu tutkuyla bize sahada en iyisi olma motivasyonunu verirler.”

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak