Başman: Güzelyurt’un kalkınma önceliği devam edecek

353643836_655306319976445_6530503013405511807_n

UBP Milletvekili Adayı Ali Başman, Güzelyurt seçim turu sırasında bazı kurum kuruluşları ziyaret ederken, açık pazarda esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçime az bir süre kala Her bölgede insanımızın yoğun sevgi gösterileri ve sıcak ilgisi ile karşılaştığını vurgulayan Başman, bu ilgiye ve sevgiye kayıtsız kalamayacaklarını söyledi.

Başman, “ Yıllardır müzakere masalarında pazarlık konusu yapılan Güzelyurt bizler için vatan toprağıdır ve yeni Kıbrıs siyasetiyle de pazarlık konusu dahi yapılamayacağı kesinleşmiştir. Güzelyurt UBP hükümetleri döneminde ilçe yapılmıştır. Tüm engellemelere rağmen, Güzelyurt’un bugün güçlü bir ilçe olması sağlamıştır” dedi.

Başman şöyle devam etti:
Anavatan Suyunun Güzelyurt toprağıyla buluşması son aşamadadır. Bu yalznıca üretimi artırmayacak, ülke ekonomisine ihracat olarak ciddi katkı sağlayacaktır. Bunu birlikte başaracağız. Birlikte üreteceğiz, ihraç edeceğiz. 

Ana muhalefetin tek vekili kazanıp, ülkeyi erken seçime götürmeyi vadettiğine vurgu yapan Başman, “ Ülkeyi seçimden seçime  götürmek bu ülkeye kısa vadede yapılacak en büyük kötülüktür. Bu seçimi bizler 25 Milletvekili ile bitireceğiz, ülkemize iş yapacağız, artan gücümüzle toplum refahını atrıracak işlere hemen girişeceğiz. Bana destek veren güç veren, cesaretle yanımda duran tüm Güzelyurtlulara teşekkür ediyorum. Daha çok çalışarak, seçim sonrası yeni bir motivasyonla 2027ye kadar iktidarda olduğumuzu bilerek yeni adımlar atacağız. Bir yanda ekonomik sıkıntılarla ilgili yaraları saracağız diğer yanda daha fazla istihdam ve kalkınma içln adanın her yanında adımlar atacağız. Güzelyurt, kalkınma ve istihdamda öncelikli olmaya devam edecek. Gerek üniveritelere ev sahipliği ile Sarı altınıyla, tarım alanlarıyla, Güzelyurt üretimin merkezi olmaya siyasetin merkezinde oturmaya devam edecek” dedi.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak