Mustafa Naimoğulları: Tüccar ve kasap, bizi teslim aldı

Naimoğulları

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Başbakan tarafından bir ekonomik paket açıklanacağını, paketin tatminkar olmaması halinde Birliğin eylem kararını yarın açıklayacağını söyledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Birlik Başkanı Naimoğulları ve bazı yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Bakanlık tarafı görüşmede, Başbakan Ünal Üstelin yarın bir ekonomik paket açıklayacağını, pakette hayvancılara yönelik de iyileştirmelerin bulunduğunu aktardı.

Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, toplantı sonrası Bakanlık önünde basına yaptığı açıklamada, eylem seçeneğini Başbakan Ünal Üstelin ekonomik paketi açıklamasından sonra değerlendireceklerini ifade etti.

Bakanlığın, “22 Haziran’da Türkiye’nin politika faizini belirlediği aylık Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının sonucunu da görmek istediğini” belirten Naimoğulları, söz konusu toplantının TL’nin seyrini etkileyeceğinden bunu beklemek istediğini kaydetti.

Ancak hayvancının maliyetlerin artmasından dolayı her gün sıkıntı yaşadığını kaydeden Naimoğulları, balya ithalatı için Devletin 15 milyon TL teşvik öngördüğünü ancak TL’nin değer kaybından 15 Milyon TL’nin de arzu edilen rahatlatmayı getirmeyeceğini ifade etti.

Çiğ süt fiyatlarında ciddi bir iyileştirme umduklarını kaydeden Naimoğulları, ekonomik paketteki iyileştirmeler tatmin edici olmadığı takdirde eylem kararlarını hayata geçireceklerini, eylemlerinin süt vermemeyi de içerebileceğini kaydetti.

Naimoğulları, yarınki ekonomik paket hakkında da “umutlu değiliz” ifadelerini kullandı.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak