Ali Başman, Güzelyurt’ta vatandaşlarla buluştu

basman-guzelyurt--11-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili adayı Ali Başman, Güzelyurt’ta düzenlenen etkinlikte bölge halkı ile buluştu.

UBP Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel, Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler’in de katıldığı gecede, UBP’nin Güzelyurt’taki bazı simge isimleri de katılımlarıyla dikkat çekti.

“KIRGINLIKLARI DARGINLIKLARI BİR KENARA BIRAKIYORUZ”

Ali Başman için birlik mesajının fotoğraflarla güçlü bir şekilde verildiği geceye katılan konuklar, “Kırgınlıkları dargınlıkları bir kenara bırakıyoruz. Tek yürek oluyoruz. Bu seçimleri kazanacak, partimizin gücüne güç, ülkemize hizmet kazandıracağız. Gün bir olma günüdür” dediler.

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler de, bölgeye İçişleri Bakanlığı verilmesinin, Başbakan Üstel’in Güzelyurt’a verdiği önem ve değeri gösterdiğini söyledi.

Hal Yasası ve Belediye Reformu gibi önemli yasaları geçirdiklerin, hatırlatan Öztürkler, Güzelyurt Hastanesi, sosyal konut, kırsal kesim arasi gibi somut projelerin devam edeceğini belirterek, “Genel seçimde en fazla oyu aldık. Mahmut Özçınar’ı daha fazla oyla seçtik. Yerel seçimlerde en çok oyu aldık. Şimdi yine gücümüze güç katın, 25 Haziran’da Ali Başman kardeşimize destek verin. Ülkeye beraber daha çok hizmet edelim. Daha çok iş yapalım” dedi.

UBP Genel Sekreteri, OĞuzhan Hasipoğlu da UBP’nin tüm örgütleriyle sahada olduunu, gücünü tabanından aldığını vurguladı

Hasipoğlu, UBP’nin yeni bir başarıya daha hazırlandığını belirterek, “Güzelyurt’u vereceklere inat, bu toprağa hep birlikte sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dediği gibi ‘Türkiye Yüzyılı’ başlıyor. Bizim de bu perspektifle birlikte yapmamız gerekenler var. 2027’ye kadar kesintisiz icraat dönemi başlamalı. Kalıcı başarı için bu desteği sizden istiyoruz” dedi.

Ali Başman da Güzelyurt’un desteğini bu ziyarette daha çok hissettiklerini vurgulayarak, “Beni 25. Milletvekili olarak meclise göndereceğinize artık eminim. Bu da bana şimdiden büyük sorumluluk veriyor. 25 milletvekili ile bir bütün olarak daha çok çalışma, halkımıza daha çok hizmet etme dönemi başlıyor, hayırlı olsun” diye konuştu

Kalıcı reform dönemini hayata geçirmek, yeni icraatlar ve yeni projelerle refahı artırmak istediklerini ifade eden Başman, Güzelyurt’un kendilerine güvenmeye devam etmesini istedi; “Güveninizi boşa çıkarmayacağız. Bu verimli topraklara suyu kavuşturuyoruz, narenciyeyi dünyaya daha çok açıyoruz. İstihdam alanlarını genişletiyoruz. Az kaldı. 25 Haziran’da Güzelyurt’tan gücümüzü alıyoruz, daha çok iş yapmanın sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

UBP Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel de Güzelyurt’un birlik ve beraberliği ile bu akşam tüm ülkeye önemli bir mesaj verdiğini söyledi. Üstel, bu birlik ve beraberliğin UBP’ye yine zafere taşıyacağını belirterek, “İş yapacağız, sizden aldığımız güçle daha çok çalışacağız” dedi.

Üstel, “Her gittiğimiz yerde proje açıkladık, Acaba mı diye soranlardan bugün takdir beklemiyoruz. Verdiğimiz sözleri yaptık. Ne söz verdiysek yapacağız. 2024 Nisan Ayı’na kadar projelerimizi tek tek yapacağız. 25 Haziran bir kader seçimidir. KKTC’nin kader seçimidir. Biz Anavatanımıza ve sizlere güveniyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin, KKTC’nin düzenli elektriğe kavuşması için üzerine düşeni yaptığını kaydeden Üstel, “3-4 yıl içinde enerji sorunu ortadan kalkacak ve kablo ile elektrik gelecek. Start verildi. Nasıl asrın projesini yaptık, elektriği de yapacağız” şeklinde konuştu.

Seçimden sonra ilk iş olarak Yeni Güzelyurt Devlet Hastanesi’ni halkla buluşturacaklarını açıklayan Üstel, gençlere sosyal konut projesi, kırsal kesim arası ve istihdam alanlarının yaratılacağını söyledi.

Ağaçta kalan valenciya ürünü için Türkiye’den getirilecek ekiplerle toplanacağı sözünü veren Üstel, ayrıca vatandaşın alım gücünü korumak için yeni paket hazırladıklarını, bazı temel tüketim maddelerinde KDV’nin sıfırlanacağını belirtti.

Yeni Ercan’ın 20 Temmuz’da açılacağına işaret eden Üstel, “Bu gün, ulaşım ambargolarına karşı da önemli bir gün olacaktır. Onurlu bir gün olacaktır” dedi.

Vatandaşın sorunlarını her zaman dinlemeye devam edeceklerini ifade eden Üstel, “Biz gücümüzü sizden alıyoruz. İcraatlarımızın devam etmesi için, istikrar için Ali Başman kardeşimizi seçmenizi, mecliste yanımıza göndermenizi, gücümüze güç katmanızı istiyoruz” diye konuştu.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak