Ali Başman: Türkiye’nin önemli mali desteğini görmek gerekiyor

UBP Milletvekili Adayı Ali Başman

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili adayı Ali Başman, Kanal SİM’de yayınlanan ve Serhat İncirli’nin sunduğu programa konuk olarak katılarak, 25 Haziran’da yapılacak olan ara seçimler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

UBP Milletvekili adayı Ali Başman, adaylığının siyasette pozitif algı yarattığını düşündüğünü söyledi.

“İNSANIMIZIN REFAH SEVİYESİNİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ BEN DE BU NEDENLE ADAY OLDUM”

Başman, “İnsanları umutsuz görmüyorum, ama bilelim ki dünyanın her yerinde bir kriz durumu var. İnsanımızın refah seviyesini artırmak zorundayız ben de bu nedenle bu işlere girmek istedim” dedi.

Ekonominin gelişmesi ve refahın artması yönünde KKTC’nin yapması gerekenler olduğuna işaret eden Başman, “Ancak Türkiye’nin önemli desteğini de görmek gerekiyor. 25 yeni okul ve yeni mali protokol içindeki maddeleri hatırlayalım” diye konuştu

Kıbrıs konusundaki görüşünün sorulması üzerine Başman, “Benim görüşüm de iki eşit egemen devlet görüşüyle aynıdır. Federasyon için umut kalmadı ki ben 2004’te evet diyenlerdenim” ifadelerini kullandı.

Halkın adaylar içinde en güvendiği isme oy vermesini isteyen Başman, “Birbirinden değerli adaylar var, arkadaşlar var. Vatandaşımız, en çok iş yapacağını, ekonomik çalışmalara en çok kimin katkı koyacağını düşünüp, oy vermesini istiyorum” diye konuştu.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak